www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zlevňuje R9 290X a možná chystá konkurenci pro GTX 980

AMD zlevňuje R9 290X a možná chystá konkurenci pro GTX 980
, , aktualita
Úmysl společnosti AMD zlevnit svůj momentální hi-end, čili Radeon R9 290X byl odhalen již dříve. Nyní jsme se toho konečně dočkali a navíc se můžeme podívat i na případnou konkurenci pro nové GeForce GTX 980.reklama
Co se týče první zprávy o zlevněnění Radeonu R9 290X, pak už nejde o žádné spekulace, ale o realitu. Tento nejvýkonnější jednočipový Radeon byl zlevněn na 449 amerických dolarů, přičemž přetaktované modely budou začínat na ceně o 50 USD vyšší.

AMD se tedy rozhodlo o snížení ceny R9 290X poté, co výrazně spadla i cena dvoučipového Radeonu R9 295X2, a to z 1500 dolarů na 1000. Nicméně uvidíme, kdy se snížení cen těchto karet objeví v našich obchodech. Dvoučipového Radeonu se to mělo týkat již na začátku tohoto měsíce a zatím se dle grafů Heuréky třetinový propad ceny vůbec neprojevil.

Spekulace o nové konkurenci pro chystané GeForce GTX 980 a 970 se zakládá na fotografii chladiče, jenž má být určen pro Radeon R9 390X. O prázdninách přitom vyšlo najevo, že společnost Asetek získala velkou zakázku na výrobu vodního chlazení právě pro grafické karty, takže je možné, že budou určeny právě pro nové Radeony, které by měly být jednočipové. Šlo by tedy o velký čip, pro nějž by klasický vzduchový chladič nebyl dostatečně výkonný.

To je ale zatím vše, co se o tomto potenciálním zástupci nové řady Radeonů ví. Mohlo by jít o čip odvozený od nové Tongy, čili s architekturou Graphics Core Next 1.2. Musíme si tedy počkat na další informacee.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek