www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD zprovozní FreeSync příští čtvrtek

AMD zprovozní FreeSync příští čtvrtek
, , aktualita
Společnost AMD oznámila, že její technologie FreeSync bude zprovozněna 19. března, tedy příští čtvrtek. Realizováno to bude vypuštěním nových ovladačů, které budou k dispozici široké veřejnosti na stránkách výrobce.reklama
O technologii AMD FreeSync se toho namluvilo už dost, na trh se dostaly už první modely monitorů, které ji budou podporovat, ovšem dosud ji veřejnost nemohla využít. K tomu dojde až 19. března, kdy ji AMD aktivuje v nových ovladačích, ovšem to bude zatím platit pro uživatele, kteří mají v systému jen jednu grafickou kartu. Těch je pochopitelně většina. Pokud ale máte v počítači dvě a více karet zapojených v CrossFire, budete si muset počkat do dubna.

Technologie AMD FreeSync je podporována moderními kartami s GPU Radeon a také moderními APU série A. Očekávat od ní můžeme stejně jako v případě G-Sync to, že se už nesetkáme s roztrhaným obrazem a výrazně klesnout by mělo také zpoždění vykreslovaného obrazu. V zásadě jde o to, že karta komunikuje s monitorem, aby ten mohl bez čekání vykreslit každý další snímek, hned jak je připraven ve framebufferu.

Řada uživatelů tak už čeká jen na to, až AMD cvakne vypínačem. Jde o ty, kteří mají v počítači karty AMD Radeon HD 7000, HD 8000, R7 nebo R9, ovšem starší modely budou omezeny na funkce FreeSync pro přehrávání videa a úspory energie. Potřebujete ale kartu s GPU Radeon R9 295X2, 290X, R9 290, R9 285, R7 260X a R7 260 GPU, popřípadě APU Kaveri, Kabini, Temash, Beema nebo Mullins na to, abyste si užili také dynamické obnovovací frekvence, čili synchronizace obrazu.

Vedle toho potřebujete také jeden z trojice monitorů BenQ XL2730Z, LG Flatron 34UM67 a Acer Predator XG277HU, které jsou dostupné již na evropských trzích. Jde pochopitelně o specializované herní modely. BenQ je dostupný za cenu kolem 18 tisíc korun s daní a nabídne 27" panel s rozlišením 2560 x 1440, odezvu 1 ms a obnovovací frekvenci 144 Hz.

LG Flatron 34UM67 v našich obchodech ještě není a jde o velký 34" monitor s obrazovkou IPS, rozlišením 2560x1080 a obnovovací frekvencí 60 Hz. Acer Predator XG277HU se taky ještě nedostal do nabídky českých obchodů. Jde o 27" panel TN s rozlišením 2560x1440, 1ms odezvou a 144Hz obnovovací frekvencí.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik