www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Americké letectvo přechází na Windows 10

Americké letectvo přechází na Windows 10
, , aktualita
Letectvo Spojených států amerických se rozhodlo, že kompletně přejde na operační systém Microsoft Windows 10, a to do konce ledna roku 2018, což je rok poté, co na tento systém přejde také Ministerstvo obrany USA.reklama
Dle serveru Fudzilla odkazujícího se na oficiální dokumenty chce Letectvo Spojených států amerických upgradovat "všechny své systémy" na Windows 10 do 31. ledna 2018, čímž bude ale jen následovat příkladu svého ministerstva. Nejde tak pouze o přeinstalování systému na starých počítačích, jako spíše o kompletní výměnu mobilních počítačů, s čímž se sveze také Microsoft. Některé počítače ale budou pouze přeinstalovány.

Vedle samotných Windows 10 budou mít všechny nové a přeinstalované počítače sadu bezpečnostních aplikací známou jako Secure Host Baseline. V oficiálním vyjádření se píše, že už standardní konfigurace systému zajistí přístup k Air Force Network, přičemž nové bezpečnostní funkce umožní letectvu a Ministerstvu obrany instalovat softwarové záplaty rychleji než obvykle, aby se předešlo útokům využívajícím nové díry v systému.

Od Windows 10 si američané také slibují, že zvyší zodpovědnost uživatelů a lépe odhalí jejích pochybení při využívání sítí, což umožní administrátorům, aby lépe odhalovali rizikové chování, ať už je záměrné, nebo nezáměrné. Otázka je, jestli se budou letci muset vypořádat s funkcí nucených aktualizací a vším tím, co musí snést i běžní uživatelé, nebo jejich verze od toho budou osvobozeny.

K této věci se vyjádřil také Rob Lefferts (Director of Program Management, Windows Enterprise and Security), dle nějž zákazníci hledající bezpečný systém rádi sahají po Windows 10 už jen kvůli funkci Credential Guard. Pak tu je také Device Guard a to celé je zastřešené technologií Virtualization Based Security (VBS), jako prý nejvíce přesvědčivým prvkem. Ten pracuje s virtualizovanými daty či procesem, které jsou odděleny od zbytku systému. Brání tak třeba i před útokem typu pass the hash, kdy se útočník zmocní hashovaných údajů, jež použije pro ošálení autorizačního systému.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře