www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Analytici i výrobci očekávají brzké oživení PC trhu

Analytici i výrobci očekávají brzké oživení PC trhu
, , aktualita
Již nějaký ten pátek se mluví o tom, že pokles prodejů počítačů PC by se konečně mohl zastavit. Objevuje se tak stále více optimistických článků, v nichž svá očekávání vyjadřují jak analytici, tak zainteresovaní výrobci.reklama
Dle zpravodajského serveru DigiTimes jsou nyní firmy AMD a Intel, stejně jako velcí tchaj-wanští výrobci počítačových komponent, zaměstnáni plánování toho, jak budou reagovat na očekávanou zvýšenou poptávku. Ta se má projevit již v druhé polovině roku, která odstartovala tímto měsícem. Chtějí si přitom počínat agresivně, aby si ze zvýšených prodejů mohli uloupnout co nejvíce.

Očekávají se přitom vyšší prodeje notebooků i desktopových počítačů, a to včetně podnikových modelů. Intel plánuje pomoci výrobcům počítačů typu dva v jednom (2 in 1), čili tabletů s odpojitelnou klávesnicovou částí, aby mohli přijít s cenově zajímavými modely. K dispozici pro ně budou nové mobilní procesory Core vyráběné 14nm procesem, čili půjde o generaci Broadwell. Ty ale můžeme očekávat spíše na podzim až v zimě, přičemž v roce 2015 budou procesory Bay Trail D nahrazeny novými, které jsou označovány za "Braswell".

AMD se v tomto pololetí bude spoléhat především na svá APU, a to generaci Kaveri, do níž se nedávno zařadily mobilní Kaveri včetně modelu FX a dále tu jsou také úsporné Kabini a Beema. Firma dále oznámila, že vyvíjí velkou snahu, aby se její řešení dostala do produktů velkých výrobců počítačů, jako je Lenovo, apod.

A pak tu máme také firmu HP, jež dle ITWire chystá útok na trh s podnikovými PC. Chystá si pro něj řadu nových PC, notebooků, počítačů 2 v 1, a to s procesory Intel i AMD. Zaměřit se ale chce především na trhy v Asii a Pacifiku, tedy především tam, kde firma již také zaznamenala obrat v prodejích desktopových PC a také mobilních PC, což zařídily především různé hybridy, konvertibilní notebooky, 2 v 1, atd.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek