www.svethardware.cz
>
>

Anonabox automaticky zašifruje naše připojení k Internetu

Anonabox automaticky zašifruje naše připojení k Internetu
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt týkající se malé krabičky Anonabox. Ta velmi snadno umožní zašifrovat veškerou komunikaci mezi vámi a Internetem, stačí ji vhodně připojit a zapnout napájení.reklama
Projekt na Kickstarteru týkající se krabičky Anonabox byl vytvořen Augustem Germarem a má zajistit možnost anonymního surfování po Internetu a vůbec jeho využití. Cílem projektu přitom bylo vybrat pouze 7500 USD, což už bylo v této době několikanásobně překročeno, neboť August vybral od více než 8000 přispěvatelů přes půl milionu dolaru, a to do konce přispívání zbývá ještě 26 dní.

Anonabox využívá síť Tor a vychází z otevřeného softwaru, který je součást prohlížeče Tor, který šifruje síťová data proudící od počítače a zpět do něj. Ovšem v případě prohlížeče Tor se to týká jen dat samotného prohlížeče a ne dalších aplikací, které komunikují přes Internet, zatímco toto zařízení šifruje kompletně veškerý síťový provoz. Výsledná krabička Anonabox má pouze dva porty RJ-45 a jeden micro USB pro její napájení, a tak trošku připomíná zařízení pro napájení PoE zařízení na síti, nicméně jeho účel je samozřejmě zcela jiný.

Oproti softwaru Tor má Anonabox nabídnout vyšší výkon, přičemž pochopitelně nebude třeba instalovat žádný software, neboť zařízení pracuje zcela automaticky s přitékajícími daty a ani nebude třeba je nějak konfigurovat přes webové rozhraní či jinak. Anonabox navíc nabídne i ochranu přes útoky z vnějšku pomocí vlastního firewallu. Tor nám tedy pomůže obejít omezení sítě daná cenzurou nebo prostě zakázaným přístupem k některým doménám, ale ve výsledku takové připojení bude jistě pomalejší, než kdybychom se připojovali přímo bez šifrování. Využita je totiž síť složená z tzv. Tor node, čili počítačů mezi nimiž existuje šifrované spojení, přes niž se připojíme ke koncovému bodu.

Informace o projektu uvádí, že Anonabox je ve vývoji již čtyři roky a aktuální verze je již čtvrtou v pořadí. Augustovi se podařilo zařízení zmenšit i zjednodušit, což se projevilo i v nižší ceně. Aktuální Anonabox využívá 580MHz procesor a 64 MB paměti a je to kompletně otevřené zařízení z hlediska softwaru i hardwaru, takže kdokoliv si může upravit jeho kód a stáhnout schema procesoru. Díky tomu se zájemci mimo jiné mohou přesvědčit, že v Anonabox nejsou žádná zadní vrátka, s jejichž pomocí by autor či někdo jiný získal přístup k proudícím datům.

První výsledné Anonabox se mají k zákazníkům dostat v lednu příštího roku.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek