www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Antivirus Panda se sám považuje za malware

Antivirus Panda se sám považuje za malware
, , aktualita
Panda je jedním z rozšířenějších a používanějších antivirů, jedna z jeho předností je i bezplatná verze nebo častá a pružná aktualizace. Ta se ale trošku vymstila, když se po uvedení novější verze objevil zádrhel.reklama
Jedna z aktualizací totiž zapříčinila, že při skenování byly nějaké soubory antiviru označeny jako malware a dány do karantény. Problém vznikl kvůli aktualizaci, která měnila definice vyhledávání škodlivého software, bohužel té definici odpovídaly i vlastní soubory antiviru.

Avšak nejedná se o první ani poslední problém podobného charakteru. Zkrátka i bezpečnostní software může být nebezpečný, třeba může smazat i systémové položky nebo části programů, které jsou zcela bezpečné.

Naštěstí se Panda Security vytasila s rychlým řešením a na nátlak uživatelů rychle připravila aktualizaci, která celý problém vyřešila. To nakonec i okomentovala Marta Lopez: "Oznamujeme, že jsme měli problém s podpisem souboru, který mohl mít vliv na uživatele Panda Cloud Office Protection a Retail 2015. Problém způsobil, že nějaké soubory byly přemístěny do karantény."

Kromě samotné nápravy společnost přišla s řešením, jak navrátit zpět soubory z karantény. Tím bude program, který automaticky dodáme poškozeným zákazníkům. Ti si ho budou moct manuálně nainstalovat.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější antiviry
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře