www.svethardware.cz
>
>
>

AOC C3583FQ: 35palcový zahnutý herní obr

AOC C3583FQ: 35palcový zahnutý herní obr
, , aktualita
Společnost AOC na CES 2016 ukázala mezi jinými modely také monitor C3583FQ, který se chlubí zahnutou 35palcovou obrazovkou a patří mezi herní modely s podporou AMD FreeSync. Co dalšího nabídne a za jakou cenu?reklama
AOC C3583FQ je tedy vybaven 35" displejem, a to se širokoúhlým poměrem stran, jak je u zahnutých modelů běžné. Zde je to 21:9, přičemž poloměr zakřivení jsou rovné dva metry (2000R). Pokud se tedy posadíte tak, že budete mít oči přesně dva metry před displejem, měla by být všechna místa na jeho ploše stejně vzdálená. Kompatibilitu s technologií AMD FreeSync jsme zmínili již v perexu, a tak se můžeme posunout dále.

Pro hraní na tomto monitoru nebudete potřebovat nejsilnější hardware, neboť jeho rozlišení Wide Full HD má 2560 x 1080 obrazových bodů, což zvládne i GeForce GTX 960, i když v některých titulech už to asi bude chtít GTX 970 a ekvivalentní. Taková karta bude také vhodnější v případě, že si budete chtít užít vysokou obnovovací frekvenci, kterou tento monitor nabízí. Specifikace přitom udávají možnost ji synchronizovat v rozsahu 45 až 160 Hz.

AOC C3583FQ je založeno na panelu typu AMVA (Advanced Multi-Domain Vertical Alignment), takže má širší pozorovací úhly než TN a dle AOC také hlubokou černou a velice slušný statický kontrast v poměru 2000:1. Odezva panelu jsou 4 ms, což je také slušné, i když odezvy panelů TN bývají daleko kratší. Samozřejmostí je už Flicker-free, tedy funkce zabraňující poblikávání podsvětlujících diod.

Výrobce se rozhodl, že veškeré konektory umístí do ploché základny, kde tedy bude logicky i elektronika. Nevýhodou ale je, že stojan pak neumožní nastavit nic jiného než sklon v rozsahu -3 až 15 ° a je také zřejmé, že podpory systému VESA se zde nedočkáme. Tento "Advanced Connectivity Hub" nese dva DisplayPort s podporou Daisy Chain, dva HDMI s MHL, Dual Link DVI, D-Sub a výstup pro sluchátka. Vedle toho se do výbavy dostaly také dva 5W reproduktory.

AOC C3583FQ bude k dispozici od února za 579 liber, tedy u nás za více než 20.000 Kč.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře