www.svethardware.cz
>
>
>

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy
, , aktualita
Na trh se dostává stále více zajímavých monitorových kousků, a to nejen z dnes tak populární skupiny herních modelů. AOC má v jejich případě vlastní řadu AGON, ale dnešní C4008VU8 patří přece jen do jiné skupiny.reklama
Nový AOC C4008VU8 můžeme označit spíše za designový monitor, ale to v žádném případě neznamená, že by měl krom elegantního vzhledu nabídnout jen průměrný panel a vůbec celkovou výbavu. Naopak, je založen na 10bitovém panelu MVA s úhlopříčkou 40 palců a rozlišením 3840 x 2160. Jeho velikost jej tak řadí už spíše mezi televizory, ale pracovat na tak velké ploše s adekvátním rozlišením jistě má něco do sebe. Přijde pak vhod zakřivení 1800R.

Obnovovací frekvence tohoto panelu je 60 Hz, což je na dnešní dobu u monitoru s rozlišením Ultra HD dostatečné, ovšem monitor i tak postrádá podporu synchronizačních technologií, takže nemá ani FreeSync a ani G-Sync. Odezva je průměrných 5 ms a pozorovací úhly dle očekávání 178 °.

Na podporu HDR můžeme s maximálním jasem 300 cd/m2 také zapoomenout a co se týče barev, ty dokáží pokýt 85% prostoru NTSC. Stojan už na první pohled nenabídne možnost nastavení výšky či pivot a umožní pouze naklopení v rozsahu -5 až +13,5 °.

Mezi rozhraní modelu AOC C4008VU8 patří jedno HDMI 1.4, další HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dokonce i jeden analogový D-Sub. Pak tu máme také čtyřportový USB 3.0, kde jeden port má posílené napájení, ale všechny jsou bohužel schovány vzadu, kde budou jen těžko přístupné. Doporučená cena pochopitelně nízká není. Jde o 899 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek