www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AOC má dvě IPS LCD se supertenkým rámečkem

AOC má dvě IPS LCD se supertenkým rámečkem
, , aktualita
Společnost AOC nabízí dva nové designové LCD monitory I2481FXH a I2781FH, které dostaly do výbavy panel typu IPS a zajímavé je na nich to, že kolem něj mají jen velice tenký rámeček. Zajímavé je také zpracování podstavce.reklama
AOC I2481FXH a I2781FH tedy využívají panely typu AH-IPS, ovšem první z nich je 24" a druhý 27". To zajímavé na nich ovšem netkví v parametrech či obrazové kvalitě, ale právě ve zpracování. Monitory jsou vybaveny asymetrickým kovovým stojanem, který sice vypadá zajímavě, ovšem funkční zrovna není. Čili nenabídne třeba možnost nastavení výšky, natož pak funkci pivot, ale jenom naklonění v rozmezí -3° až 20°. Vedle toho je jejich rámeček velice tenký, tedy až na svou spodní část s logem výrobce. Jsou také tenké. Menší 24" model má tloušťku jen 7,5 mm a větší 9,9 mm.

Oba monitory však nabízí rozlišení Full HD při 60 Hz, které tedy není na 27" obrazovce nic moc. Slibují široké 178° pozorovací úhly, odezvu 4 ms, maximální jas 250 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a firemní technologii zabraňující poblikávání podsvícení obrazu (flicker free). Připojíme je pomocí dvou rozhraní HDMI nebo jednoho D-Sub, čili tyto parametry ukazují na prosté řadové panely IPS. Budou ale ideální pro vytvoření vícemonitorové konfigurace, ovšem pak by bylo záhodno, aby podporovaly montážní systém VESA, což ve specifikacích uvedeno ale nemají.

Menší AOC I2481FXH má být k dospozici za nějakých 5200 Kč a větší I2781FH přijde na 7400 Kč (140 a 200 liber). AOC na oba poskytne tříletou záruku.

Zdroj: TZ AOC
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář