www.svethardware.cz
>
>
>
>

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč
, , aktualita
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové monitory, 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6, které budou vybaveny technologií AMD FreeSync a přijdou na trh s přívětivou cenou, a to v přepočtu 99 a 129 liber.reklama
Nové monitory AOC 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6 by se tak u nás měly prodávat za cca 3700 Kč a 4800 Kč, přičemž mezi jejich chlouby patří především zmíněná technologie AMD FreeSync a pak 1ms odezva. Vedle toho tu máme dnes již takřka povinné funkce pro ochranu očí, a to v podání AOC Anti-Blue Light eye-health.

Ze základních specifikací je zřejmé, že nové monitory využijí panely typu TN, protože právě ty obvykle nabízí rychlou 1ms odezvu. A je to ostatně zřejmé už i z jejich ceny. Co se týče technologie FreeSync, pak tu AMD poskytuje k využití zdarma a zároveň uvádí, že výrobce monitorů její implementace nestojí v podstatě nic, neboť není třeba žádný drahý a specializovaný hardware či licenční poplatky. Je také zřejmé, že monitory s FreeSync zlevňují, však ještě před několika měsíci měly nejlevnější kusy stát 229 liber (opět od AOC) a nyní byla prolomena stolibrová hranice.

AOC G2260VWQ6 je tedy 21,5" LCD s obrazovkou TN o rozlišení 1920 x 1080, obnovovací frekvencí od 48 do 76 Hz a rozhraními D-Sub, HDMI a DisplayPort. Je kompatibilní s montážním systémem VESA a má také pár slabých reproduktorů pro základní ozvučení. Nepřekvapí také, že jeho stojan umožní jen naklopení v úzkém rozmezí, což je ostatně patrné z fotografií.

AOC G2460VQ6 má 24" displej TN, a to stále s rozlišením Full HD. Jeho základní specifikace jsou jinak stejné jako u menšího bratříčka, pouze tedy s tím rozdílem, že tu nemáme reproduktory a spotřeba je trošku vyšší (23 vs. 20 W). Oba monitory přijdou na trh v říjnu s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek