www.svethardware.cz
>
>
>
>

AOC představuje levný 4K monitor

AOC představuje levný 4K monitor
, , aktualita
Společnost AOC představila a v USA ihned uvedla na trh nový monitor, který kromě 28palcové úhlopříčky s jemným rozlišením disponuje i zajímavou cenovkou. Na co všechno se v případě tohoto monitoru můžeme těšit?reklama
Je zřejmé, že AOC cílí na méně náročné uživatele, kteří chtějí větší obrazovku s jemným displejem, ale nepožadují obraz vybroušený k dokonalosti. Prvním ústupkem je použití TN technologie, která znamená mizivé pozorovací úhly. Na druhou stranu tento matný panel nabídne poměrně úzké rámečky.

Jak jsme již dříve nastínili, monitor má 4K rozlišení - 3840x2160 pixelů. Obnovovací frekvence je 60 Hz a grey-to-grey odezva je příjemných 1ms, což je jeden z pozitivních vlivů TN technologie. Jedná se o 10bitový panel (8 bitů + FRC), který nabídne 1,07 miliard barev.

Vzhledem k LED podsvícení se u monitoru objevuje i velmi dobrý dynamický kontrast - 70 000 000:1, vlastními slovy AOC nazývá tento poměr jako "mega dynamic contrast ratio" - to jen k marketingu.

Z dalších parametrů můžeme uvést 0,16mm rozteč jednotlivých pixelů, normální kontrast 1 000:1 nebo jas 300 cd/m2. Typická spotřeba by se měla pohybovat okolo 95 W a zařízení má certifikaci EPEAT Silver Registered a Energy Star. Nezapomnělo se ani na uchycení na zeď v provedení 100x100 mm.

Slušná je i konektivita k počítači, můžete použít DisplayPort , HDMI, Mini DisplayPort a VGA, jehož kabel je i součástí balení. A teď to hlavní. Současná cena v USA (349 dolarů) se v přepočtu pohybuje okolo 10 000 Kč včetně DPH. To by tento monitor zařadilo mezi ty nejlevnější na českém trhu.

Bohužel se ale jedná podle výrobce jen o dočasnou slevu, cenovka by se poté měla vyšplhat nahoru o 50 dolarů, což je i s DPH asi 1 500 Kč navíc, ale i tak bude tento monitor patřit k nejlevnějším. Dostupnost ani oficiální cena pro český trh ještě nejsou známy.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře