www.svethardware.cz
>
>
>

AOC připravuje 160Hz zakřivené LCD, Quantum Dot a nový UHD monitor

AOC připravuje 160Hz zakřivené LCD, Quantum Dot a nový UHD monitor
, , aktualita
Společnost AOC přicestuje do Las Vegas na CES 2016 také se třemi novými monitory. Jednak tu bude 160Hz zakřivený model využívající FreeSync, další s technologií Quantum Dot a pak také nový Ultra HD monitor s rozhraním HDMI 2.0.reklama
Společnost AOC tedy představí na veletrhu CES 2016 v Las Vegas dva zajímavé monitory, a to konkrétně AOC C3583FQ, AOC I2771FM9 a AOC U2879VF. První z nich má velký zakřivený panel s úhlopříčkou 35" (89 cm) a nabídne vysokou obnovovací frekvenci, a to až 160 Hz, přičemž nechybí kompatibilita s Adaptive-Sync, a tedy i FreeSync.
AOC C3583FQ


Jedná se o širokoúhlý monitor, a to nad rámec již klasického poměru 16:9. Má totiž mít rozlišení 2560 x 1080 a mělo by navíc jít o něco lepšího než panel TN. To tedy vzhledem k pozorovacím úhlům 178° a 178°. Tyto údaje ale nejsou ověřené, neboť AOC samotné ve zprávě o rozlišení a pozorovací úhly nezmiňuje, takže se musíme spokojit s informacemi z čínských stránek. Osobně bych se nedivil, kdyby šlo právě o panel TN.

Dále tu máme AOC I2771FM9 s technologiím Quantum Dot, kterou již dobře známe. Jde o nový způsob podsvícení, který na rozdíl od klasických bílých LED má tvořit opravdu bílou barvu, díky čemuž bude schopen zobrazit širokou škálu barev, čili pokrýt větší barevný prostor. Jde o 27" (68,6cm) monitor s panelem IPS. Neověřené informace mluví o rozlišení Full HD, což by tedy na 27" panel nebylo zrovna terno.
AOC U2879VF


Nakonec bude prezentován AOC U2879VF, který disponuje 28" (71,1cm) panelem a kombinuje rozlišení Ultra HD (3840 × 2160) a rozhraní HDMI ve verzi 2.0. Ta již utáhne Ultra HD při 60 Hz, ale jinak je tu také DisplayPort 1.2a a rovněž podpora AMD FreeSync. Více se o tomto modelu z oficiálních zdrojů nedozvíme.
AOC I2781FH


AOC ve stejné zprávě ještě zmínilo monitorovou řadu vedenou modelem I2781FH, jenž se dostane na trh v březnu příštího roku za 6990 Kč. Jde o 27" panel IPS s tenkými rámečky a asymetrickým kovovým podstavcem, vedle nějž AOC nabízí také 23,8", 23" a 21,5" verzi.

Zdroj: TZ AOC
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek