www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AOC q2770Pqu: WQHD na 27" panelu Super-PLS

AOC q2770Pqu: WQHD na 27" panelu Super-PLS
, , aktualita
Společnost AOC přinese na trh nový velký monitor, jenž nabídne slušné rozlišení WQHD, a to na 27palcovém panelu typu Super-PLS. Vypadá tedy na zajímavý kus hardware slibující slušnou cenu i nízkou spotřebu.reklama
Firma AOC před několika lety vzkřísila svůj byznys a po dlouhých letech útlumu (alespoň na našem trhu) začala být opět vidět. Nyní již u nás nabízí na sto různých modelů, mezi nimiž bude rozhodně vyčnívat nový AOC q2770Pqu vybavený velkým 27" panelem Super-PLS s matným povrchem a rozlišením WQHD (2560 x 1440 pixelů).

AOC u této své novinky dále uvádí pozorovací úhly 178° v obou směrech, odezvu 5 ms, jas 300 cd/m2 a dynamický "mega-contrast" čili kolem milionu ku jedné. To jsou na dnešní poměry celkem běžné specifikace.

Mezi rozhraní pak patří dual-link DVI, D-Sub a HDMI, přičemž chybět nebude ani hub s porty USB 3.0. A jak jsem uvedl na začátku, slíbena je i nízká spotřeba, a to kolem 29 W v režimu Eco-mode.

Očekávaná cena je 500 USD, čili cca 10 000 Kč, ovšem nebylo uvedeno, zda to je s daní nebo bez.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik