www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AOC U2477PWQ: 24" PLS s Ultra HD

AOC U2477PWQ: 24" PLS s Ultra HD
, , aktualita
Společnost AOC na našem trhu představila nový LCD monitor s označením U2477PWQ, jenž zaujme především svým panelem typu PLS s rozlišením Ultra HD. Jde tedy o 3840 x 2160 pixelů, které budou tvořit velice jemný rastr.reklama
Valná většina dnes prodávaných monitorů s takovou úhlopříčkou má rozlišení Full HD, což bohužel platí i pro podstatně větší modely. Na druhou stranu, Ultra HD na 23,6" modelu AOC U2477PWQ může být pro leckoho až příliš jemné a pro takové rozlišení bude třeba přizpůsobit také operační systém. Z OS Windows by to měly nejlépe zvládnout nové desítky.

AOC se chlubí použitým panelem PLS, jenž nabízí široké pozorovací úhly (178°/178°) a také schopnost zcela pokrýt barevný prostor sRGB díky osmibitovému zpracování barev. Vedle rozhraní DisplayPort 1.2 lze pro zobrazení v Ultra HD využít také rozhraní HDMI 2.0 s propustností až 18 Gb/s. V jeho schopnostech je tak dosáhnout rozlišení až 4096×2160p při 60 Hz.

Poměr stran je na tomto monitoru 16:9, jas maximálně 300 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezva 4 ms GtG. Vedle HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 tu je také podpora MHL 3.0 pro připojení mobilního zařízení, které na panel pošle svůj obraz a na druhou stranu se bude zároveň nabíjet. U takovéhoto monitoru by mělo být samozřejmostí využití flexibilního stojanu s možností natočení, naklopení, nastavení výšky, atd. Ten zde tedy nechybí.

To vše ale nebude zrovna levné, ale konkrétně 399 eur či 10890 Kč. Dostupnost je plánována na prosinec.

Zdroj: TZ AOC

AOC U2477PWQ
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře