www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AOC uvádí první 24" herní LCD AGON s rychlým panelem

AOC uvádí první 24" herní LCD AGON s rychlým panelem
, , aktualita
Společnost AOC uvedla na trh své první dva 24" herní LCD monitory řady AGON, které se chlubí rychlým panelem s rozlišením Quad HD. Máme tu konkrétně AG241QG s vyšší obnovovací frekvencí v porovnání se svým bratříčkem AG241QX.reklama
AOC AGON AG241QG a AGON AG241QX jsou oba vybaveny rychlým panelem typu TN, který nabízí 1ms dobu odezvy a rozlišení 2560 x 1440. Už to je pasuje na pozici herních monitorů, jež přijdou vhod pro sestavy založené na spíše výkonnějších grafických kartách a dá se říci, že dokáží využít i výkonu nové GeForce GTX 1080. Vedle rozlišení musíme totiž brát v úvahu i obnovovací frekvenci, která v případě modelu AG241QG dosahuje až 165 Hz. Nicméně tak vysoké FPS už jsou až příliš a zbytečně velký luxus. Zmíněný monitor nabízí také podporu technologií NVIDIA G-Sync a NVIDIA ULMB.

AGON AG241QX se zase spoléhá na maximálně 144Hz panel a podporu Adaptive-Sync, takže ten je zase určen pro majitele grafických karet Radeon. V ostatních ohledech má být jejich výbava téměř stejná, takže oba využijí stojan AOC Ergo Dial Base, která nabídne i ukazatel výškového nastavení monitoru, abychom si mohli zapamatovat, jaká poloha nám nejvíce sedí. Dále tu nechybí možnost náklonu a natočení panelu.

Samozřejmostí jsou technologie pro ochranu očí jako Flicker+-free a Low Blue Light, ale to prý pouze u modelu s Adaptive-Sync. Pak tu máme také AOC Low Input Lag a AOC Shadow Control pro minimalizaci vstupního zpoždění a možnost "rychlé změny kontrastu ve vybraných oblastech".

Model AOC AGON AG241QX bude na trhu dostupný v srpnu za doporučenou cenu 12.199 Kč (449 eur), AOC AGON AG241QG přijde na trh v září za 16.199 Kč (599 eur).

Zdroj: TZ AOC
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře