www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apacer má výkonné PCIe SSD i model se dvěma rozhraními

Apacer má výkonné PCIe SSD i model se dvěma rozhraními
, , aktualita
Společnost Apacer vypouští do světa hned dvě novinky z oblasti SSD, a to jednak PT910 SSD pro rozhraní PCI Express 2.0 a pak tu je AS710 TurboIII Dual-Interface SSD, čili model vybavený dvěma rozhraními.reklama
Apacer PT910 SSD je tedy SSD v podobě karty pro rozhraní PCI Express, a to konkrétně verzi 2.0 se dvěma linkami, čili jeho teoretické maximum je 1 GB/s. To mu bude stačit, protože maximální rychlosti čtení a zápisu jsou 830 a 790 MB/s. Co se týče hodnot náhodného čtení a zápisu 4K bloků dat, pak zde je uvedeno pouze jedno číslo, a to 100.000 IOPS.

SSD využívá dva neupřesněné kontrolery od společnosti SandForce, přičemž nejspíše půjde o známou řadu SF-2200, jejíž výkon bude na uvedené datové propustnosti s přehledem stačit. K dispozici pak budou dva modely s kapacitami 256 a 512 GB, přičemž nejde vyloženě o profesionální řešení, ale o SSD určené běžným uživatelům, takže i do herních sestav, čemuž by měla odpovídat také cena. Ta bude tedy i tak pochopitelně vyšší než u klasických SSD pro SATA 6 Gbps. Výhodou může být nízký profil, ovšem výrobce neuvedl, zda svá PT910 dodává také z nízkou záslepkou. Také dostupnost a cena jsou otázkou.

Další novinkou je Apacer AS710 TurboIII Dual-Interface SSD, čili SSD v 2,5" pouzdře vybavené dvěma rozhraními. Kombinace, která je nasnadě, je rovněž pravdivá, takže jde o SATA 6 Gbps a USB 3.0, což umožňuje toto SSD provozovat jako klasický disk uvnitř počítače nebo také jako přenosný USB disk, pro jehož zapojení stačí jeden kabel.

Na rozhraní SATA 6 Gbps toto SSD nabídne přenosové rychlosti 550 MB/s při čtení a 530 MB/s při zápisu, přičemž při připojení přes USB 3.0 tyto rychlosti klesnou na 420 MB/s a 380 MB/s. Hodnota IOPS dosahuje hodnoty až 70.000, což se týká zápisu a při čtení to je 50.000. Disk má také certifikaci Windows2Go (WTG), takže jej můžeme využít jako bootovací disk se systémem Windows na rozhraní USB 3.0. Cenu a dostupnost jsme se zde také nedozvěděli.

Zdroj: TZ Apacer
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek