www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple chce zrušit streamování hudby zdarma na Spotify a YouTube

Apple chce zrušit streamování hudby zdarma na Spotify a YouTube
, , aktualita
V budoucnu chce Apple spustit novou službu streamování hudby. Čáru přes rozpočet mu ale dělají služby zdarma jako je Spotify nebo YouTube, kde lidé mohou hudbu poslouchat zadarmo a jsou tak konkurencí jeho systému.reklama
Apple připravuje novou službu streamování hudby, která by měla být založena na službě Beats, kterou koupil před rokem za 3 miliardy dolarů. Protože ale jeho nová služba nechce nabízet hudbu "zdarma", bude to mít v konkurenci "freemium" služeb jako je Spotify nebo YouTube dost těžké. Připomeňme, že ani tyto služby úplně zadarmo nejsou, neboť uživatelé platí zobrazováním a přehráváním reklamy, což je jen jiná forma poplatku za službu.


Spotify logo


Proto chce tyto služby zdarma sprovodit ze světa. Toho chtěl Apple dosáhnout třeba tak, že nabídnul společnosti Universal Music peníze za to, že přestane nabízet svou hudbu na YouTube. Podobně by chtěl téhož dosáhnout i na Spotify. Cílem je, aby většina obsahu nebyla dostupná na těchto službách zdarma a jeho připravovaná placená služba byla konkurenceschopná.


YouTube logo


Zdroj: theverge.com, extremetech.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek