www.svethardware.cz
>
>
>

Apple dosáhl rekordních tržeb, pomohly prodeje v Číně

Apple dosáhl rekordních tržeb, pomohly prodeje v Číně
, , aktualita
Apple ohlásil své finanční výsledky za poslední kvartál, které jsou velmi povzbudivé, neboť za něj firma dokázala utržit 58 miliard dolarů a vykázala také slušný zisk. Klíčovým úspěchem se přitom staly prodeje iPhonů v Číně.reklama
Apple tedy za svůj druhý fiskální kvartál roku 2015 utržila 58 miliard dolarů, z čehož má zisk 13,6 miliard, a to je 2,33 USD na rozředěnou akcii. Ve stejném kvartálu minulého roku přitom tržby činily 45,6 miliard (zisk 10,2 miliardy), takže jejich nárůst je meziročně 27procentní.

Jak už bylo řečeno, za finančním úspěchem firmy stojí především velmi dobré prodeje iPhonů v Číně, a to především v období slavení Čínského nového roku. Za celý kvartál bylo prodáno 12,6 milionů iPadů, 61,2 milionů iPhonů a 4,6 milionů počítačů Mac. Prodeje tabletů tedy meziročně značně klesly z nějakých 16,4 milionů, prodej počítačů jen mírně stoupl, takže je zřejmé, že za dobrými čísly stojí především telefony, jichž se před rokem prodalo 43,7 milionů. Co se týče nedávno představených hodinek Apple Watch, jich se tato finanční zpráva ještě netýká.

O tablety iPad je tedy stále nižší zájem, a ty tak firmě Apple v posledním kvartálu vydělaly méně nez počítače Mac, což ještě před rokem nehrozilo. Z tabulky také můžeme vyčíst, že prodeje v Číně skutečně šly prudce nahoru a dostaly se téměř na 17 miliard dolarů, zatímco před rokem to nebylo ještě ani deset. Byly také vyšší než v předchozím kvartálu (Q1 2015), což by v západních zemích nebylo možné, ale vzhledem k tomu, že číňanům předvánoční sezóna moc neříká, je to celkem pochopitelné (i když v poslední době pronikají i tam). Nicméně právě ve skončeném kvartálu se v Číně poprvé prodalo více iPhonů než v USA.

Zpráva se tedy netýká nových hodinek firmy Apple, ale finanční ředitel Lica Maestri jinde uvedl, že jde o vůbec nejúspěšnější uvedení nové produktové kategorie v historii firmy. Nicméně na těchto hodinkách má Apple prý jen nízký zisk, který tak má celkově v právě probíhajícím kvartálu klesnout. Je také trošku divné, že Apple nezveřejnil žádná čísla týkající se prodejů hodinek. Zcela zřejmým problémem do budoucna jsou prudce klesající prodeje iPadů a tabletů celkově.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek