www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple investuje 1,7 mld eur do nových evropských datacenter

Apple investuje 1,7 mld eur do nových evropských datacenter
, , aktualita
Společnost Apple dnes oznámila, že v blízké budoucnosti investuje 1,7 miliardy eur, za něž postaví dvě nová evropská datová centra, která navíc poběží výhradně na energii z obnovitelných zdrojů.reklama
Tato datová centra budou umístěna v Athenry, (County Galway, Irsko) a Viborgu (Jutland, Dánsko) a přijdou tedy celkově na 1,7 miliardy eur. Jejich účelem bude provozovat různé online služby firmy Apple, a to včetně iTunes Store, App Store, iMessage, Maps a Siri, které budou určeny pro zákazníky v celé Evropě. Tim Cook k tomu řekl, že je rád za dlouhodobě dobré výsledky své firmy v Evropě a že tento projekt je v tomto regionu dosud největší, jaký si Apple připravil.

Apple dle informací z tiskové zprávy dává práci celkem 672.000 lidem v Evropě, ovšem 530.000 z toho je spojeno s vývojem aplikací iOS, čili to není tak, že by Apple byl přímo zaměstnavatelem takového počtu lidí. Od spuštění App Store v Evropě v roce 2008 si zdejší vývojáři přišli na 6,6 miliardy eur díky prodejům aplikací po celém světě. Pokud jde o přímé evropské zaměstnance firmy Apple, těch je nyní na 18.300 v celkem 19 zemích, což představuje nárůst o 2.000 v posledním roce. Firma ještě oznámila, že právě v uplynulém roce utratila v Evropě 7,8 miliardy na zřizování a vylepšování sítě pro podporu svých produktů.

Firma neoznámila, jaké konkrétní zdroje energie její nová datová centra využijí. Můžeme očekávat, že to bude především větrná energetika, přičemž firma počítá s tím, že bude spolupracovat s lokálními firmami na vývoji dalších projektů pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Ty mají mít doposud nejnižší dopad na životní prostředí ze všech zdrojů použitých pro datová centra Apple.

Obě nová datová centra budou zabírat 166.000 metrů čtverečných a jejich provoz bude spuštěn v roce 2017. V cílových lokacích Apple plánuje spustit další projekty, které budou spojeny s ekologií. V Irsku to má být výsadba původních dřevin v lese Derrydonnell, který byl dříve využíván právě pro pěstování nepůvodních druhů. V případě dánského centra půjde o umístění datového centra hned vedle jedné z největších rozvoden energie, díky čemuž se ušetří zdroje na výstavbu vlastní. Z centra navíc bude odpadní teplo odváděno přímo do sítě vytápějící tamní domácnosti.

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek