www.svethardware.cz
>
>
>

Apple jako první překročil hodnotu 700 miliard dolarů

Apple jako první překročil hodnotu 700 miliard dolarů
, , aktualita
V Applu mohou opravdu hodně slavit. Smartphony iPhone trhají jeden rekord za druhým a společnost Apple si drží titul nejdražší společnosti v historii, když jako první překonala neuvěřitelnou metu 700 miliard dolarů.reklama
Společnost Apple opravdu slaví úspěchy. V úterý se cena akcií vyšplhala na $122,02, což znamená, že se hodnota společnosti přehoupla přes hranici 700 miliard dolarů, což se stalo prvně v historii. Konečná cena společnosti tak skončila na hodnotě 710,7 miliard dolarů. Na druhém místě je společnost Exxon Mobil, která se zmohla "pouze" na 385,4 miliardy dolarů. Pro zajímavost, Apple tak má hodnotu 2krát větší než Google nebo Microsoft, 2,5krát než Walmart, McDonald's překonává rovnou 8krát, General Motors 12krát a Twitter pak 24krát.


Apple logo


Apple má celkově štěstí. Např. v oblasti smartphonů měl za poslední čtvrtletí přes 90 % všech zisků (mezi výrobci smartphonů). Samsung pak bral necelých 10 % zisků a naopak Microsoft/Lumia měla proti Apple zhruba 2% ztrátu (za celý rok 2014 pak Apple bral téměř 80 %). Ostatní výrobci jako HTC, LG, Motorola a další jsou v podstatě na nule s velmi malými zisky, které vůči ziskům Apple nedosahují ani procenta. I tyto zprávy se pozitivně odrazily na nárůstu cen akcií.

Za poslední čtvrtletí bylo např. prodáno 74,5 milionu iPhonů, což překonalo veškerá očekávání. Hodně dobře se Applu vede např. v Číně, kde v roce 2013 měla obrat 1 miliardu, ale v roce 2014 už 38 miliard. Pozitivní zprávou je i to, že z obratu 74,6 miliardy dolarů v posledním čtvrtletí se společnosti podařilo vyprodukovat zisk 18 miliard. Hodně se očekává i od dubnového příchodu Apple Watch.

Zdroj: Economist, PhoneArena, Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře