www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple končí s QuickTime pro Windows, už ani neopraví známé bezpečnostní chyby

Apple končí s QuickTime pro Windows, už ani neopraví známé bezpečnostní chyby
, , aktualita
Apple QuickTime pro Windows už má patrně své dny sečteny. Společnost Trend Micro upozornila Apple na dvě bezpečnostní chyby v QuickTime. Podpora této verze aplikace ale má být ukončena a chyby nebudou opraveny.reklama
QuickTime už zdaleka není tak populární jak kdysi a jeho verze pro operační systém Windows má již své dny sečteny. Společnost Trend Micro totiž v 11. listopadu 2015 informovala společnost Apple o dvou kritických bezpečnostních chybách aplikace QuickTime pro Windows, jenž byly označeny jako ZDI-16-241 a ZDI-16-242. Apple dostal 120 dní na reakci, ale v podstatě se nic nedělo. Až ke konci této lhůty, 9. března 2015, na výzvu Apple prohlásil, že QuickTime pro Windows už nebude dále vyvíjen.


Aplpe QuickTime logo


To ale současně znamená, že tyto dvě bezpečnostní chyby nebudou nikdy opraveny, půjde o tzv. zero-day problémy a Apple akorát doporučuje majitelům počítačů s operačním systémem Windows QuickTime odinstalovat. Návštěva nebezpečné webové stránky tak může být s nebezpečnou verzí QuickTime nepříjemným zážitkem, zatím ale není znám žádný útok, který by tyto zranitelnosti využil. Problém se netýká QuickTime ve verzi pro Mac OS X a Apple se rozhodl podporu ukončit např. proto, že dnes se ve velké míře využívá HTML5, které je obecně bezpečnější než pluginy instalované do prohlížečů.

Zdroj: geek.com, eweek.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů