www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple Mac Pro: 12jádrový Xeon a AMD FirePro v trubce

Apple Mac Pro: 12jádrový Xeon a AMD FirePro v trubce
, , aktualita
Apple odhalil své zbrusu nové Mac Pro již v polovině roku, kdy zvedly vlnu zájmu především díky svému netradičnímu designu. Jedná se o prostý tvar válce, v němž si našel místo výkonný hardware, jako jsou CPU Xeon nebo GPU FirePro. Na trhu budou již zítra.reklama
Začlo se tedy ihned mluvit o tom, jakým způsobem chce Apple docílit efektivního chlazení takových komponent, které jsou uzavřeny ve velmi těsném prostoru. Vypadá to, že princip je prostý - válec funguje jako komín vypouštějící horký vzduch přímo vzhůru. Na oficiálních fotografiích nový Mac Pro vypadá spíše jako tlustá lesklá trubka než jako počítač, ale to jen proto, že je většinou zabrán zepředu. Samozřejmě musí mít také nějaké konektory, které jsou umístěny na jednom zadním panelu, jak ukáže následující obrázek.

Jeden panel tak nabídne napájecí konektor, vypínač, rozhraní HDMI, dvě síťová rozhraní, celkem šestkrát Thunderbolt 2 (každý 20 Gbps), čtyři USB a dva audio konektory. Vedle pak máme tlačítko, jehož funkce bude uzamknutí PC. Celý počítač je přitom pouze 25 cm vysoký, ovšem hardwarová výbava je impozantní.

Mac Pro nabídnou 4, 6, 8 nebo 12jádrový procesor Intel Xeon s Turbo Boost až 3,9 GHz a až dvě karty AMD FirePro, jež slibují až osmkrát vyšší výkon v porovnání s předchozí generací Mac Pro. Pro data tu máme SSD s rozhraním PCI Express se sekvenčním čtením "10x vyšší v porovnání s desktopovými disky". To může znamenat hodnoty i kolem 1500 MB/s. Operační paměti pak jsou typu DDR3 s funkcí ECC a propustností až 60 GB/s. Celkem šest portů Thunderbolt 2 pak umožní připojit až 36 periferií včetně nejnovějších monitorů s rozlišením 4 K.

Konkrétní dostupný model je Mac Pro se 3,7 - 3,9GHz procesorem Intel Xeon E5 se čtyřmi jádry, dvěma AMD FirePro D300 s 2 GB RAM, 12 GB RAM a 256GB SSD. Lepší konfigurace pak zahrnuje 6jádrový Xeon E5 na frekvenci až 3,9 GHz se dvěma AMD FirePro D500 (3 GB RAM), 16 GB RAM a 256GB SSD a na vyžádání nám Apple může nainstalovat i zmíněné 8jádrové nebo 12 jádrové Xeony, grafiky FirePro D700 se 6 GB RAM, až 64 GB systémové paměti a 1TB SSD.

Nové Mac Pro vstoupí do prodeje zítra, čili 19. prosince.

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře