www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple možná chystá 5K monitor se zabudovanou GPU

Apple možná chystá 5K monitor se zabudovanou GPU
, , aktualita
Nedávno Apple ukončil podporu starších monitorů Thunderbolt, ale už před jejich zrušením se objevovaly spekulace o jejich nástupci. Ten by měl přinést hlavně vyšší rozlišení, ale i zabudovanou grafickou kartu.reklama
Apple minulý týden oficiálně prohlásil, že končí s výrobou svých posledních monitorů Thunderbolt. Už jen nechá vyprodat zásoby ve svých obchodech a displeje se již nebudou dát nikde koupit.

Tyto poměrně starší monitory ale stále čekají na své nástupce, které Apple neoznámil ani při ukončení produkce předchozích modelů. Už ale dávno před ukončením produkce se objevovaly informace o zcela nových monitorech.

Zatímco Apple displeje ve svých all-in-one počítačích a noteboocích již dlouhou dobu obměňuje na tzv. retina displeje, jeho monitory zůstávají již od roku 2011 stejné. Jde zde hlavně o rozlišení, Apple se totiž snaží zvýšit rozlišení tak, aby měl displej jemnost okolo hranice 300 ppi.

Několik spolehlivých zdrojů přišlo s informacemi, že Apple chystá nové monitory s vyšším rozlišením, které může být buď 4K, nebo 5K. Obě možnosti mají svá pro a proti, takže není jasné, kterou variantu Apple zvolí.

Pokud přijde s 5K rozlišením, dostane se do problému, že jeho stávající MacBooky nebudou mít dostatek výkonu, aby zobrazily 5K rozlišení. Na druhou stranu byl monitor s takovýmto rozlišením logický, jelikož Apple instaluje 5K monitor do svých all-in-one počítačů.

Mohl by tedy učinit kompromis, kdy by do 5K displeje zabudoval grafickou kartu, jež by pomohla s renderováním obrazu. To by zaručilo kompatibilitu i se staršími notebooky i s těmi budoucími, které budou mít podporu výstupu 5K videa.

Druhou možností je představit 4K displej, který už utáhnou i starší notebooky a nejsou problémy s přenosem takového množství dat jako u 5K rozlišení. Ale díky informacím od relevantních zdrojů se jako pravděpodobnější jeví možnost s 5K displejem a grafickou kartou, jejíž specifikace nejsou ani poodhaleny.

Displej má mít úhlopříčku 27" a může nabídnout moderní ultratenký design. Není jasné, kdy bude tento Thunderbolt display představen, ale stane se tak nejspíše ke konci tohoto roku.

Zdroj: macrumors.com
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů