www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple na svých nových počítačích přestává podporovat Windows 7

Apple na svých nových počítačích přestává podporovat Windows 7
, , aktualita
Pokud vám to zní divně, čtěte dál. Apple totiž na svých počítačích umožňoval prostřednictvím své aplikace Boot Camp nainstalovat vedle vlastního OS X, také Windows 7. Jejich podpora ale u nejnovějších verzí MacBooků skončila.reklama
Záležitost se týká nejnovějších MacBooků AirPro s nejnovějšími CPU řady Broadwell (viz tabulky). Jejich uživatelé tak přichází o možnost duálního bootování do OS X nebo Windows 7, které umožňovaly předchozí verze obou řad. Apple přitom neškrtl podporu Windows jako takových, Boot Camp na dotčených výrobních řadách i nadále podporuje Windows 8/8.1 v 64bitové verzi. A další nové počítače od Applu na tom zřejmě budou úplně stejně.


MacBook Air a Boot Camp


Takže jako tah namířený proti Microsoftu to moc nevypadá. S trochou ironie by se spíš dalo říct, že Apple chce podpořit slabé prodeje verze 8.1. Ale teď vážně, nabízí se dvě hlavní otázky. První jsme už nakousli - proč k tomuto kroku Apple přistoupil? Na ní je odpověď neznámá, protože společnost z Cupertina svůj krok nijak nekomentovala, natož aby ho nějak vysvětlila.


MacBook Pro a Boot Camp


Druhá otázka je, jestli to uživatelé nových Applů budou pociťovat jako problém. Tady asi nejvíc záleží na tom, proč vlastně druhý operační systém z Redmondu na své stroje instalovali. Pokud si chtěli třeba zahrát hry pro Windows, tak mají možnost buď placeně upgradovat svá Windows na verzi 8.1 a případnou averzi k nim nějak překousnout, nebo půl roku počkat na bezplatný upgrade na Windows 10. Ty má podle všeho Boot Camp v budoucnu podporovat.


Logo Parallels


Pokud ale chtějí mít kromě aplikací pro OS X možnost pracovat s bohatým ekosystémem aplikací Windows, mohou použít virtualizaci. Už dlouhou dobu existuje výborné řešení v podobě aplikace Parallels Desktop. To je sice placená varianta (za poměrně citelných 79,99 €), ale vzájemné propojení hostitelského OS X a hostovaných Windows libovolné verze je podle uživatelů Parallels Desktop skutečně vynikající. Rychlost takto provozovaných virtuálních Windows je také výtečná. A řada uživatelů počítačů od Applu to takhle řeší už dlouho.

Takže ať se na to díváme z jakékoli strany, žádný neřešitelný problém uživatelé Applu dychtící také po Windows nemají. Ale stejně by bylo docela zajímavé vědět, proč to ten Apple udělal, že?

Zdroj: iClarified
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek