www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Apple odhalil OS X El Capitan a hudební službu

Apple odhalil OS X El Capitan a hudební službu
, , aktualita
Společnost Apple si pro dnešní den připravila několik novinek, mezi nimiž najdeme také novou verzi operačního systému OS X s označením El Capitan a také službu Apple Music pro streamování hudby.reklama
Apple OS X El Capitan slibuje upravené uživatelské rozhraní i vyšší výkon, přičemž navazuje na verzi Yosemite z minulého roku. Novinky se týkají správy a práce s okny, zabudovaných aplikací, vyhledávání ve Spotlight, přičemž spouštění aplikací a práce s nimi celkově má být rychlejší. Apple také integroval do nového OS X grafickou technologii Metal, jež je určena pro hry, které má rozpohybovat výrazně rychleji. Je to tedy něco podobného jako DirectX 12 nebo nástupce OpenGL, Vulkan.

Vzhled systému OS X El Capitan změní už nový font, konkrétně Sand Francisco, který byl označen za moderní a dobře čitelný, a to především na displejích Retina. Mission Control pro správu oken dostal čistší vzhled, abychom se v něm mohli rychleji orientovat a pak tu je také nová funkce Split View, která automaticky umístí dvě okna vedle sebe, každé zabírající přesně polovinu obrazovky.

Další vylepšení se týkají prohlížeče Safari, který dostal funkci Pinned Sites pro umístění oblíbených stránek na tab bar nebo tlačítko pro okamžité ztlumení zvuku z kteréhokoliv tabu. Mail dostal funkci Smart Suggestions rozpoznávající jména a události ve zprávě a nabízející jejich přidání do kontaktů či kalendáře. Stejně jako v iOS budeme moci gestem na dotykové obrazovce mazat zprávy a manipulovat s nimi. Tím to samozřejmě nekončí. Do nové aplikace Notes můžeme přetahovat z ostatních aplikací obrázky, PDF, videa a jiný obsah a tvořit si tak multimediální poznámky a vylepšen byl Spotlight pracující s různými informacemi o počasí, burze, sportu, dopravě, atd. OS X El Capitan je aktuálně k dispozici vývojářům v programu Mac Developer Program, a to od dnešního dne. V červenci započne El Capitan Beta Program pro veřejnost a konečná verze přijde do Mac App Store někdy na podzim.


Pak je tu služba Apple Music, která bude k dispozici pro počítač Mac a zařízení s iOS, Windows a Androidem. Jedná se o nástupce služby iTunes Radio, který nabídne řadu doprovodných služeb. Apple Music pro OS X, iOS a Windows bude spuštěn 30. června a k dispozici budou tři verze. První bude zdarma a pochopitelně bude nejvíce omezena, a to na iTunes Radio se službou Connect, poslechem stanice Bears 1 a stanic Apple Music s omezenou možností "přeladění". Pak bude služba pro jednotlivce za 10 USD nebo pro rodinu za 15 USD (až 6 lidí), která nám umožní neomezený poslech veškeré hudby z Apple Music a také její lokální uložení pro offline poslech. Na podzim bude Apple Music zprovozněn i na Androidu a Apple přitom nabídne 3 měsíce zdarma.

Apple Music je tedy přímým konkurentem pro ostatní streamovací hudební služby jako Spotify a bude se snažit nabídnout něco navíc. Tím jsou třeba playlisty sestavované lidmi, doporučení na základě předchozích nákupů a s pomocí funkce Connect se budeme moci také spojit s umělci. Respektive ti budou moci komunikovat se svými fanoušky. Beats 1 je internetové rádio přicházející společně s Apple Music. Vysílat bude nonstop, a to kombinaci zpráv, interview s muzikanty a samozřejmě i hudbu.

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře