www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple OS X 10.10 Yosemite propojuje Macy s iOS 8

Apple OS X 10.10 Yosemite propojuje Macy s iOS 8
, , aktualita
Nová verze operačního systému Apple OS X 10.10 Yosemite přináší zejména možnost trvalé synchronizace se smart zařízeními vybavenými operačním systémem Apple iOS 8. Nyní už na Macu můžete telefonovat.reklama
Společnost Apple vydala novou verzi operačního systému OS X 10.10 Yosemite. Jednou ze změn jsou upravené ikonky a použití průhlednosti. Hlavní změnou je ale funkce Handoff, upravený Airdrop a obecně technologie umožňující trvalou a okamžitou synchronizaci Macu se zařízeními vybavenými novým operačním systémem Apple iOS 8. Díky bezdrátovému připojení Wi-Fi a Bluetooth nyní můžete psát zprávu na iPhonu a dokončit ji na Macu, ze kterého ji i odešlete (Mac už sám toto deleguje na iPhone). Stejně tak můžete např. hovor přijmout jak na telefonu, tak na počítači, kdy se využije reproduktor a mikrofon počítače. Naopak třeba rozpracovaný dokument můžete snadno otevřít na iPhonu a pokračovat v jeho editaci např. cestou do práce.


Apple OS X 10.10 Yosemite


Další funkcí je možnost sdílení připojení a zařízení mohou fungovat jako hotspot. Vylepšení se dočkala i funkce Spotlight nebo iCloud Drive. Ten nyní funguje podobně jako Dropbox a umožňuje synchronizovat nejen se zařízení s operačním systémem iOS, ale také Windows. Vývojáři mají k dispozici nový OS X Yosemite už nyní, běžní zákazníci se mohou připojit do beta testování. Konečná verze bude uvolněna na podzim.

Zdroj: www.arstechnica.com, www.geek.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů