www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple připravil levné 21,5" iMacy

Apple připravil levné 21,5" iMacy
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodna na trh vypustit nové desktopové počítače iMac, které nabídnou obrazovku o úhlopříčce 21,5" a procesory Intel Core i5. Podívejme se, co vše mají ve specifikacích a za kolik.reklama
Dnes představené počítače Apple iMac slibují kvalitní 21,5" displej typu IPS s rozlišením 1920 x 1080. Nejlevnější model s cenou 1099 USD má pak ve výbavě 1,4GHz dvoujádrový procesor Intel Core i5, jehož frekvence se může díky Turbo Boost vyšplhat až na 2,7 GHz. Tento procesor pak obsahuje také grafické jádro Intel HD Graphics 5000, které má oproti řadě HD Graphics 4000 o poznání vyšší výkon. Dále tu máme 8 GB operační paměti, 500GB pevný disk, moderní rozhraní Wi-Fi 802.11ac, dva porty Thunderbolt a čtyři USB 3.0.

V operačním systému se již nachází předinstalované aplikace iLife a iWork. První z nich slouží ve spolupráci s iMovie pro zpracování videí, její součástí je také GarageBand pro výuku hraní na hudební nástroje nebo také iPhoto pro správu fotografií. iWork zase zahrnuje aplikace pro práci, takže jde o Pages, Numbers nebo Keynote. iWork for iCloud pak poslouží pro vytváření dokumentů na iPadu, ovšem zatím jde o betaverzi. Aple také oznámil, že očekávaná verze OS X Yosemite bude volně k dispozici letos na podzim.

Zmíněný levný iMac si můžeme před koupí také mírně upravit a zvolit si namísto 500GB disku model s kapacitou 1 TB, popřípadě 1TB Fusion Drive nebo rovnou SSD s kapacitou až 256 GB. To bude celkem vhodné, protože základní disk má otáčky jen 5400 RPM a nejspíše půjde o notebookový model, jehož výkon nebude zrovna oslnivý. Více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek