www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple připravuje počítače iMac s displejem Retina

Apple připravuje počítače iMac s displejem Retina
, , aktualita
Společnost Apple byla v posledních letech průkopníkem mezi výrobci počítačů a jiných zařízení, tedy co se týče nabídky vysokého rozlišení. Nikdo by se tedy asi nedivil, kdyby představila iMac vybavený displejem Retina.reklama
Dle nejnovějších zpráv si Apple skutečně má na nás chystat počítače iMac Retina, které přijdou vybaveny rozlišením 5K, čili ještě o stupeň vyšším rozlišením, než je právě se prosazující 4K. Slovy čísel jde o rozlišení 5120 x 2880 pixelů, přičemž 4K má 3840 x 2160.

Rozlišení 5K je tedy přesně čtyřnásobek rozlišení WQHD (2560 x 1440) nebo šestnáctinásobek HD (1280 x 720). Na jeho příchod ukazovaly také betaverze operačního systému Apple OS X "Yosemite", kde se objevovaly zmínky o vysokých rozlišeních včetně 5760 x 3240 a 6400 x 3600.

Když se podíváme na 27" iMac, pak u něj by rozlišení 5120 x 2880 znamenalo celkem 217 ppi, čili pixelů na palec, což už není daleko od 263 ppi u 9,7" tabletů iPad (2048 x 1536). Můžeme to také srovnat s 28" displejem s rozlišením Ultra HD, který má 157 ppi a dnes prodávaný 27" iMac je vybavený obrazovkou WQHD, což je 108 ppi a mainstreamový 24" iMac má pouze Full HD, a tedy 91 ppi.

Nová řada počítačů Apple iMac s displeji 5K je prý již v pozdních fázích testů a je možné, že budou představeny po boku s OS X "Yosemite" ještě letos na podzim. Představit se mají také aktualizované verze aplikací iMovie a Final Cut Pro, které budou lépe uzpůsobeny pro editaci videa v rozlišení 4K. Otázkou je, jaké GPU si Apple vybere pro nové iMacy, protože obě nejnovější generace AMD a NVIDIA oficiálně podporují maximálně 4096 x 2160.

Zdroj: 9to5mac.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik