www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple vás upozorní e-mailem na přístup k webovému rozhraní iCloud

Apple vás upozorní e-mailem na přístup k webovému rozhraní iCloud
, , aktualita
Přibližně týden po medializaci úniku fotografií celebrit přichází první ze slibovaných opatření, které má údajně pomoci zamezit podobným situacím v budoucnu. Po přihlášení na iCloud.com vám přijde e-mail.reklama
Jak mnozí z vás určitě zaznamenali, minulý týden vyšel najevo poměrně masivní únik soukromých fotografií celebrit. To vyvolalo odpovídající diskuzi ohledně bezpečnosti dat v cloudovém řešení Applu a potažmo v cloudu celkově. Na to hlavní představitel Applu, Tim Cook, zareagoval prohlášením, že dojde k posílení bezpečnosti dat ve službě iCloud.

Zřejmě jedna z prvních viditelných změn je právě rozesílání e-mailového upozornění, které obdržíte po přihlášení k webovému rozhraní služby iCloud. Jelikož by se mělo jednat o globální nastavení, vyzkoušeli jsme se tedy k účtu iCloud přihlásit i my. Během 10 minut skutečně dorazil e-mail s upozorněním.

Dle dostupných informací by podobné upozornění mělo uživatelům služby přijít také po přihlášení z nového zařízení, případně pokud jsou obnovována nějaká data ze zálohy.

Podobná upozornění chodila uživatelům již delší dobu, ovšem pouze v případě změny hesla, přidání nového ověřeného zařízení nebo po vygenerování klíče pro obnovu dat.

Ve své podstatě jde o dobrá opatření, jen je otázkou, nakolik budou efektivní. Pokud by se nám tedy někdo neoprávněný přihlásil k účtu, dostaneme sice e-mailové upozornění, ale až poté, co k tomu dojde.

Lepší by zřejmě bylo věnovat více úsilí prevenci, tedy například integraci dvoufaktorového ověřování do chybějících služeb. Kromě toho by přišel vhod i přístupový log, který mají i některé konkurenční služby (např. Google nebo Dropbox).

Zdroj: Mashable
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik