www.svethardware.cz
>
>
>

Apple vykázal rekordní výdělek 18 miliard USD

Apple vykázal rekordní výdělek 18 miliard USD
, , aktualita
Společnost Apple se včera pochlubila svými finančními výsledky, které překonaly i nejvíce optimistické odhady. Firma totiž vykázala čistý zisk 18 miliard dolarů, což je prozatím její vůbec nejlepší výsledek za jedno čtvrtletí.reklama
Za rekordními zisky stojí především nové telefony iPhone 6, které byly v prodeji po celý poslední kvartál, který skončil dne 27. prosince 2014. Za ten se společnosti podařilo prodat celkem 74,4 milionu iPhonů, což je o plných 9 milionů více oproti předpokladům. CEO Tim Cook řekl, že je to pro něj těžko pochopitelné, neboť se v průměru po celý kvartá prodávalo 34.000 iPhonů každou hodinu.

Oněch 18 miliard čistého zisku je prý současně také nejvíce, kolik kdy nějaká firma za jeden kvartál vydělala. Dosud vedl s 16,2 miliardami ruský Gazprom, který je světově největším dodavatelem zemního plynu. Analytici přitom očekávali, že Apple vykáže tržby 67,7 miliard dolarů a firma sama byla ještě opatrnější s 66,5 miliardami. Ve skutečnosti ale utržila celkem 74,6 miliard a její hotovost dosáhla částky 178 miliard. Meziročně Apple utržil o celou třetinu víc.

Jaká je ale příčina tohoto nečekaného nárůstu? Dle WSJ jde především o raketově rostoucí prodeje v Číně, kde Apple vůbec poprvé dokázal předhonit domácí výrobce co se týče počtu prodaných telefonů a vykázal 70% růst a tržby 16,14 miliardy dolarů. V USA a Evropě přitom prodeje rostly "pouze" o 23 a 20 procent.

Nicméně zklamáním byly prodeje iPadů, kterých firma prodala 21,4 milionů, což je výrazný pokles oproti 26 milionům ve stejném období předchozího roku. Apple si to vysvětluje i tak, že iPhone 6 Plus u některých uživatelů nahradil iPad, takže ti si namísto telefonu a tabletu raději pořídili phablet. Prodeje tabletů celkově ale už moc nerostou.

Nakonec Apple oznámil, že v dubnu představí své chytré hodiny Apple Watch, čili vstoupí na nový trh. Pro tento kvartál předpokládá tržby 52 až 55 miliard.

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře