www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple vypustil nové iMac přinášející vyšší rozlišení

Apple vypustil nové iMac přinášející vyšší rozlišení
, , aktualita
Společnost Apple vypustila do světa novou generaci stolních počítačů iMac, které se zaměřily především na rozlišení, což se týká 21,5" i 27" modelů. Co je tedy u těchto obdob All-in-One PC nového?reklama
Mluvit můžeme tedy především o vyšším rozlišení, přičemž menší modely s úhlopříčkou 21,5 palce dostanou také displej Retina s rozlišením 4K (4096 x 2304 pixelů) a gamutem P3 slibujícím o čtvrtinu větší barevný prostor. Co se týče nových 27" modelů, žádný z nich už nebude mít displej s nízkým rozlišením, takže všechny nabídnou 5K displeje.

Krom toho pak nová generace využije i rychlejší procesory i grafické karty nebo jádra. V případě 21,5" modelů budou využity procesory Intel Broadwelll s integrovaným grafickým jádrem Intel Iris Pro a ty budou začínat na ceně 1499 USD. Větší 27" iMac už bude založen na generaci Intel Skylake a grafických čipech AMD Radeon R9 a jejich cena začíná na 1799 USD.

Apple také mění nabídku týkající se Fusion Drive, které nabídnou i ekonomicky výhodnější řešení. Budeme si moci vybrat Fusion Drive využívající 1TB pevný disk a 24 GB paměti flash v podobě vyrovnávací paměti. Mezi dražší volby pak budou patřit 2TB nebo 3TB disky spojené se 128GB SSD. Celou aktuální nabídku firmy Apple najdete na jejích stránkách (viz zdroj).

Zdroj: TZ Apple
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře