www.svethardware.cz
>
>
>

Apple zveřejnil své rekordní finanční výsledky

Apple zveřejnil své rekordní finanční výsledky
, , aktualita
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2016, který zakončila s rekordními tržbami i výsledným čistým ziskem. CEO firmy Tim Cook tak je spokojený, ovšem výhled do budoucnosti už tak pozitivní není.reklama
Společnost Apple tedy dokázala za poslední kvartál, který skonči 26. prosince 2015, a zahrnoval tak celou předvánoční nákupní sezónu, utržit celkem 75,9 miliardy dolarů. Z toho činí čistý příjem 18,4 miliardy a hrubé rozpětí bylo 40,1 procent. Tim Cook k tomu řekl, že v tomto kvartálu se jeho firmě podařilo utržit více než kdy jindy, a to především díky celosvětovým prodejům produktů iPhone, Apple Watch a Apple TV. Úspěšná byla divize Services a Apple se také pochlubil tím, že jeho základna nedávno překročila 1 miliardu aktivních zařízení využívajících právě služby Apple. Mezi ta se počítají iPhone, iPad, Mac, iPod touch, Apple TV a Apple Watch, jež se alespoň jednou připojily ke službám Apple v posledních 90 dnech.

Apple jako obvykle utržil zdaleka nejvíce na svém domácím kontinentu a jako druhá je před Evropou už Čína, ale v tomto případě jsou čísla srovnatelná. V meziročním srovnání ale tržby v Americe (Severní i Jižní) klesly o více než miliardu a klesly také v Japonsku, ovšem růst v ostatních regionech to více než vyrovnal, a tak si Apple mohlo opět jednou zaškrtnout rekordní tržby.

Co se týče nejpopulárnějšího produktu, který se na tržbách podílel nejvíce, stále je to s nedostižným náskokem iPhone, respektive jeho různé verze, jichž se prodalo téměř 75 milionů kusů. Meziroční růst tu je, ale jen minimální. Zato prodeje iPadů dále strmě padají z 21,4 milionů před rokem na aktuálních 16,1 milionů. Klesly také prodeje osobních počítačů Mac, ale zato se více vydělalo na službách a jiných produktech jako Apple TV, hodinkách Watch, iPod a příslušenství.

Stagnace prodejů iPhonů tak můžeme vidět jako předzvěst toho, že pro Apple přicházejí horší časy. Lze také předpokládat, že prodeje iPadů budou dále klesat, neboť obliba tabletů se všeobecně snižuje a Macy také nejsou za hvězdy. Těch se dokonce v silné předvánoční sezóně prodalo méně, než v bezprostředně předchozím kvartálu.

Tradiční tahouni tedy již moc netáhnou, a tak Apple pro právě probíhající druhé čtvrtletí 2016 předpokládá, že zaznamená od roku 2003 první meziroční pokles tržeb. Firma tak potřebuje nový svěží produkt, kterým asi nebude připravovaný iPhone 5se. Do budoucna můžeme také počítat s tím, že se Apple zapojí do výroby autonomních vozů, ale ty nelze očekávat v průběhu příštího roku.

Zdroj: Apple
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek