www.svethardware.cz
>
>
>
>

Applebot, Apple má svůj vlastní web crawler, chystá i svůj vyhledávač?

Applebot, Apple má svůj vlastní web crawler, chystá i svůj vyhledávač?
, , aktualita
Společnost Apple oficiálně přiznala, že používá vlastní web crawler Applebot, který vytváří výsledky vyhledávání pro některé aplikace. Logicky se tedy objevují spekulace, zda Apple nechystá i vlastní vyhledávač.reklama
Apple na svých stránkách zveřejnil informaci, že pro Siri a Spotlight Suggestions využívá vlastní web crawler s názvem Applebot. Ten respektuje nastavení v souboru robots.txt a meta tagy. Pro server se pak hlásí následujícím řetězcem: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_10_1) AppleWebKit/600.2.5 (KHTML, like Gecko) Version/8.0.2 Safari/600.2.5 (Applebot/0.1).


Apple logo


Pokud web nemá specifikováno nastavení pro Applebot, přebírá nastavení vytvořená pro Googlebot. Otázkou nicméně zůstává, zda výsledky získané Applebotem budou využívány dále jen pro tyto aplikace Applu nebo se náhodou nechystá přímo i celý nový vyhledávač. Zákulisní informace hovoří o tom, že společnost Apple významně rozšiřuje skupinu lidí kolem vyhledávání. Navíc brzy skončí dohoda o používání vyhledávače Googlu jako toho výchozího v prohlížeči Safari. Jaká bude pravda, to ukáže až čas.

Zdroj: apple.com, searchengineland.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře