www.svethardware.cz
>
>
>

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku

APWorks Light Rider, elektrická motorka vyrobená pomocí 3D tisku
, , aktualita
3D tisk se dá použít k výrobě nejrůznějších věcí a dokonce se pomocí této technologie dají vyrábět dopravní prostředky. Společnost APWorks, která je součástí Airbus Group, "vytiskla" superlehkou elektrickou motorku o hmotnosti pouze 35 kilogramů.reklama
APWorks je společnost spadající pod Airbus Group a nově má na kontě velmi zajímavý dopravní prostředek. Je jím nový motocykl Light Rider, jehož hmotnost činí pouhých 35 kilogramů. To ale není jediná zajímavost. Jeho rám byl totiž vyroben pomocí 3D tisku a 30 mikrometrů tenkých vrstev. K výrobě použili kovový prášek a speciální hliník používaný v letectví (Scalmalloy). Výsledkem je, že tento 3D-vytištěný rám váží jen 6 kilogramů.


APWorks Light Rider


Výrobce hovoří, že pevnost rámů je podobná jako u titanu a 3D tisk byl nutný k tomu, aby mohli vyrobit rám s bionickým designem, který vidíte dole na snímku (normálními metodami by se toho nedalo dosáhnout). Pochopitelně, 3D tisk byl využit jen k výrobě rámu, ostatní součásti jsou standardní. Motocykl Light Rider má 6kW elektrický motor s točivým momentem 130 Nm. Maximální rychlost činí 80 km/h a z rychlosti 0 na 45 km/h se dostane během 3 sekund. Na vyměnitelnou baterii dokáže ujet 60 kilometrů.


Rám APWorks Light Rider


Společnost APWorks plánuje "vytisknout" jen 50 kusů této motorky a je možné si ji předobjednat. Bude stát nemalých 50.000 EUR bez daně.Zdroje: lightrider.apworks.de, engadget.com, extrahw.com

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek