Arbe Robotics představilo radar pro drony, detekuje překážky na 200 metrů

Arbe Robotics představilo radar pro drony, detekuje překážky na 200 metrů
, , aktualita
Arbe Robotics představila veřejnosti technologii, která má zaručit lepší předcházení srážkám a nehodám obecně. Tento startup je založen na tom, že dron bude mít svůj radar, pomocí kterého bude rozpoznávat překážky.reklama
Trh s drony nejrůznějšího druhu se začíná opravdu rozrůstat. Z toho důvodu je třeba neustále vyvíjet nové technologie, které drony zefektivní a především jim nějakým způsobem ušetří baterii a umožní jim lepší detekci překážek. K tomu přispěje i Arbe Robotics.

Arbe Robotics je izraelský společnost, která představila svůj startup - novou technologii pro drony. Místo monitorování prostředí kamerou tak budou drony používat svůj vlastní radar, aby se efektivněji vyhnuli překážkám. Tato technologie by měla nejenom zajistit větší bezpečí samotného dronu, ale také zamezit nehodám, které by mohly nastat při zranění člověka bezpilotním letounem.

Použití radaru na detekci překážek má v první řadě přinést velký rozsah a také úsporu baterie u dronu. I to je u takovéhoto zařízení dost zásadní, protože drony na jedno nabití nevydrží ve vzduchu příliš dlouho. Rozsah tohoto radaru je 360° kruh o poloměru až 200 metrů. To zajistí dronu zaznamenání překážky dostatečně dopředu na to, aby nemusel zpomalovat, ale jen se jí vyhnul. Ve vzdálenosti 200 metrů dokáže systém zaznamenat překážku, která je větší než jeden metr.

A jak celé zařízení vůbec vypadá? V prvé řadě je potřeba speciální pilotní software proti kolizi, který zpracuje data a který dron naviguje správným směrem. Hardwarové zařízení vypadá jako pás stočený do kruhu, který se upevní na spodní stranu dronu. Zařízení není nijak těžké a při letu spotřebovává jen 5 % baterie.

Bezpečnost dronů totiž neustále nabývá na důležitosti, a to přímo úměrně tomu, jak se rozrůstá trh s bezpilotními letouny. Samotné zničení dronu majitele jistě mrzí, protože jeho drahé zařízení většinou už nejde po srážce spravit, to však není to nejdůležitější. Jedná se zde především o bezpečnost veřejnosti, která může být s nástupem civilních dronů ohrožena. Drony pro vojenské účely jsou samozřejmě vybaveny lepšími a spolehlivějšími technologiemi.

"Drony jsou zábava, ale nevyužívají plně svého potenciálu kvůli vyhýbání se překážkám a jejich omezenému rozhledu. Tady v Arbe Robotics jsme pouze naťukli to, co radar může nabídnout odvětví dronů. Naše inovativní řešení slibuje otevření nových možností pro výrobce dronů a pro operátory, aby získali ze svých zařízení tu pravou hodnotu," prohlásil Kobi Marenko, CEO Arbe Robotics.

Zdroje: engadget.com, Arbe Robotics
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře