www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic

Archival Disc: nový optický standard od Sony a Panasonic
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly informace o novém optickém standardu Archival Disc, který mají na svědomí společnosti Sony a Panasonic. Půjde o novou generaci optických disků, které však nebudou určeny pro běžné spotřebitele.reklama
Firmy Sony a Panasonic tedy připravily zbrusu nový standard pro optické disky, jehož označení Archival Disc už leccos napoví. Bude se tedy jednat o média určená pro zálohování a archivaci dat, která jsou určena pro profesionály. Konkrétně budou určena pro dlouhodobé skladování dat, neboť nabídnou svou odolnost vůči prachu i vodě či teplotním změnám. Navíc bude zajištěna také kompatibilita pro budoucí formáty, což je samozřejmě pro dlouhodobé ukládání dat velmi důležité.

Firmy také již nabídly jednoduchou roadmap, která ukazuje vývoj kapacity od 300 GB na disk v roce 2015 až po budoucí 1 TB na disk. Nebylo ale zveřejněno, kdy se očekává nástup lepších disků s vyššími kapacitami. Základní specifikace samotných disků ale mají být stejné. Zapisovat se bude stejnou vlnovou délkou a na každé straně disku se mají uplatnit tři vrstvy pro zápis dat.Firmy předpokládají, že jejich technologie Archival Disc se uplatní především pro ukládání audiovizuálních materiálů a také v cloudových centrech, kde se zpracovávají tzv. big data. Firmy také již mají své bohaté zkušenosti s optickými formáty, však stojí za vývojem technologie Blu-ray.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější mechaniky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář