www.svethardware.cz
>
>
>
>

Archos VR Glasses: virtuální realita za 30 dolarů

Archos VR Glasses: virtuální realita za 30 dolarů
, , aktualita
Zrovna nedávno jsme se dozvěděli o nově připravovaném VR headsetu Carl Zeiss VR One, který se na tento trh chystá ještě v tomto roce, a to s cenou 99 USD. Nyní je tu ale konkurence s cenou pouze 30 dolarů.reklama
Pokud je společnost Archos tou, kterou myslíme, pak jde o už poměrně známého výrobce tabletů a telefonů. A jako takový má k levným VR headsetům blízko, neboť ty obvykle využívají namísto vlastního displeje chytrý telefon. To platí pro nové Archos VR Glasses i pro zmíněný a nedávno představený Carl Zeiss VR One.

Archos VR má tedy stát ani ne třetinu ceny konkurenčního modelu od Carl Zeiss, a přitom nabídne výhodu v tom, že bude podporovat libovolné telefony s úhlopříčkou displeje od 5 do 6 palců (doporučeny jsou spíše menší). VR One je omezen na modely mezi 4,7 do 5,2 palce a budeme muset využít šuplíky pro instalaci konkrétního modelu telefonu, přičemž jako první budou k dispozici pouze dva šuplíky pro iPhone 6 a Samsung Galaxy S5. Archos tedy bude univerzální, ale u Carl Zeiss zase máme víceméně jistotu že systém bude s telefonem bez problémů funkční. Archos VR Glasses mohou mít problémy s pronikáním okolního světla nebo i samotným uchycením, ale to jsou samozřejmě jen spekulace.

Na zařízení tedy bude nejdůležitější správné uchycení telefonu, dobrá optika a také dobře provedené uchycení na obličej uživatele, které by mělo být pohodlné a stabilní. Není tedy divu, že Archos VR Glasses mohou být prodávány za tak malou cenu, když jde v podstatě jen o plastovou krabičku s popruhy a dvěma čočkami. Takový produkt pak samozřejmě nebude vyžadovat konkrétní systém, takže se budou hodit telefony s Androidem, iOS i Windows Phone, pokud tedy na nich budeme moci provozovat příslušné aplikace. Archos uvádí, že jich je napříč platformami k dispozici už více než sto, a to různá dema, 3D hry a možné bude ve 3D sledovat také filmy, a to pomocí aplikace Archos Video Player.

Samotný headset přijde na trh už příští měsíc a ještě v tomto roce by jej měl následovat Carl Zeiss VR One a také Samsung GearVR.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře