www.svethardware.cz
>
>
>

Arctic Thermal Pad: teplovodivé podložky dodělej si sám

Arctic Thermal Pad: teplovodivé podložky dodělej si sám
, , aktualita
O společnosti Arctic už neslyšíme tak často jako v minulosti. Dnes je to firma, která už nenabízí zdaleka jen chladiče, ale také různé audio produkty nebo USB "gadgety". Nyní se ale s podložkami Thermal Pad vrací ke kořenům.reklama
Když se však podíváme na dnešní nabídku firmy Arctic, tak to vypadá, že firma se přeci jen už trošku uklidnila a už nenabízí levná autíčka nebo helikoptéry na dálkové ovládání a vrátila se k produktům pro PC. Arctic Thermal Pad mezi ně rozhodně patří. Jde o různě velké a tlusté podložky, které mají za úkol dobře vést teplo. Jejich úkolem však není nahradit teplovodivou pastu používanou mezi chladičem a výkonnými komponenty (především CPU, APU, GPU), ale spíše bude využita u VRM napájení, pamětí a jiných méně topivých součástí.

Arctic nám nechává svobodu ve způsobu využití, neboť dodává na trh čtvercové podložky, z nichž si můžeme potřebný tvar vystřihnout či vyříznout. A jak ukazuje hned první obrázek, k dispozici máme tři různé tloušťky, a to 0,5 mm, 1 mm a 1,5 mm.

Co se týče rozměrů, pak ve všech třech tloušťkách by měly být k dispozici podložky s rozměry 50 x 50 a 145 x 145 mm, tedy ony už dostupné jsou, a to přímo od firmy Arctic.

Tepelná vodivost podložek Arctic Thermal Pad není vůbec špatná a činí 6 W/mK, čímž se vyrovnají i některým levnějším teplovodivým pastám. Arctic si jako obvykle připravil srovnání s konkurenčními modely, kde jeho 1mm podložka dosáhla velmi dobrých výsledků, pokud mu to tedy budeme věřit.

Zdroj: TZ Arctic
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře