www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM Cortex M7: zaměřeno na Internet of Things

ARM Cortex M7: zaměřeno na Internet of Things
, , aktualita
Koncept Internet věcí, čili Internet of Things, je Intelem již dlouho prosazován a nyní pro něj ARM připravil nový speciální procesor Cortex M7. Kde všude se uplatní a co všechno nám nabídne?reklama
Koncept Internet of Things počítá s celým světem propojené elektroniky, a to třeba ledniček a jiných domácích "bílých" spotřebičů nebo třeba i žárovek. Propojeno může být zkrátka vše, co můžeme nějakým způsobem ovládat nebo sledovat a posloužit k tomu má i nový konfigurovatelný 32bitový čip ARM Cortex M7, který je přímým nástupcem modelu Cortex M4. Určen je pro příští generaci zařízení, vozidel, dronů, spotřebičů a také se má uplatnit u pouličního osvětlení.

Společnost ARM dokázala od roku 2004 prodat více než osm miliard čipů Cortex M, přičemž v minulém roce to bylo 2,9 miliard a za první polovinu tohoto roku už 1,7 miliardy. Je tedy zřejmé, že prodeje rostou a jedná se v portfoliu firmy ARM o nejčastěji vyráběné procesory.

Cortex M7 pracuje na 400 MHz, přičemž jeho výkon má dosahovat 2000 bodů Coremark. Čip je vybaven 64bitovým rozhraním AXI a může nést volitelnou instrukční a datovou cache, která mu umožní efektivnější práci s externí pamětí a periferiemi. Oproti předchozím verzím by měl velmi dobře zvládat především práci s audiem, videem a rozpoznávání hlasu. Zachovává si přitom stoprocentní kompatibilitu se staršími Cortex M, a to i ze softwarového a programátorského hlediska. Neměl by tedy být problém s použitím dříve napsaného kódu, který fungoval na starších procesorech.

Partneři firmy ARM si také budou moci pohrát s energetickou efektivitou, a tedy i spotřebou. Mezi první takové partnery patří Atmel, Freescale a ST-Microelectronics a řada dalších bude následovat, však Cortex M4 si licencovalo 175 firem a jiných subjektů. ARM také očekává, že trh se zařízeními pracujících s konceptem Internet of Things bude v několika příštích letech raketově růst a jeho nové modely Cortex zaujmou další firmy. My si budeme moci pořídit první produkty s Cortex M7 již v příštím roce.

Zdroj: Hexus.net, ARM
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek