www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM s TSMC spojí síly při vývoji 7nm FinFET

ARM s TSMC spojí síly při vývoji 7nm FinFET
, , aktualita
Společnosti ARM a TSMC se rozhodly, že budou i nadále spolupracovat a spojí své síly při vývoji 7nm procesu FinFET, který má nastoupit po 10nm procesu. ARM si od toho tak může slibovat výrobní kapacity pro svá SoC.reklama
Společnosti ARM a TSMC tak již podepsaly dohodu, dle níž budou spolupracovat po řadu příštích let, respektive naváží na spolupráci z minulých let. TSMC díky tomu vyvine nový výrobní proces, o což jde této firmě především, neboť se živí smluvní výrobou čipů. ARM zase bude mít k dispozici výrobní kapacity pro svá budoucí výkonná SoC. Ještě dříve ale bude mít k dispozici 10nm proces FinFET, na jehož vývoji se ARM také podílel, stejně jako na aktuálním 16nm FinFET. I díky této spolupráci mohl ARM přijít s novými procesory Cortex-A72, jež budou právě určeny pro výrobu 16nm a 10nm procesem.

Takové čipy chce ARM nasadit především v datových centrech a síťových prvcích, přičemž slibuje, že nabídne energeticky vysoce účinná řešení, která mohou být zároveň výkonná. Mluví tak o sektoru HPC - High Performance Computing.

ARM přitom potřebuje pro výrobu svých čipů firmu formátu TSMC, který je jejich světově největším výrobcem. ARM se zase může pochlubit bilancí více než 75 miliard celosvětově prodaných čipů s jeho architekturou.

Nová zpráva neříká nic o tom, kdy by měl 7nm proces nastoupit. Nyní je tedy aktuální 16nm, přičemž 10nm je slíben už na tento rok a dle sebevědomého vyjádření firmy TSMC by měl 7nm proces být k dispozici dokonce už v tom příštím. To ale berme jako obvykle s (velkou) rezervou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře