www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop
, , aktualita
Budoucnost osobních počítačů dle ARM, to je téma nového videa, které ukazuje možnost využití mobilního zařízení jako primárního osobního počítače. Ten by tak mohl být v některých případech jednoduše nahrazen mobilním telefonem.reklama
Společnost ARM vypustila do světa nové video, které ukazuje možnou budoucnost osobních počítačů. Před několika lety se pro výkonné a velké notebooky vžilo označení Desktop Replacement, čili náhrada za desktop. V očích firmy ARM však mají desktopy nahradit už pouhé chytré telefony, které se tak stanou primárním počítačem, jenž bude chytře měnit své režimy a chování dle toho, kde se nachází a jak je chceme využít.

Dle firmy ARM tak pouze přijdeme ke stolu, položíme telefon na desku stolu a on sám se dle toho zařídí. Pod sebou totiž může detekovat podložku pro bezdrátové napájení a kolem sebe si vyhledá dostupné periferie, tedy monitor, klávesnici, myš a případně jiné, k nimž se automaticky připojí. ARM k demonstraci tohoto konceptu využil telefon Samsung Galaxy Note 3, čili je zřejmé, že z hlediska dostupných technologií a rozhraní už nejsou překážky. Pro připojení ke klávesnici a myši postačí Bluetooth a pro displej se zase využije Miracast.


To samozřejmě bude pracovat za předpokladu, že uživatelům bude stačit programová výbava operačního systému Android i na desktopu. Není ale důvod, proč by něco takového nemohl nabídnout i Microsoft, zvláště poté, co představí unifikovaný systém Windows 10. Zřejmé také je, že tento koncept dokáže ospravedlnit vývoj stále výkonnějšího hardwaru určeného pro mobilní telefony a tablety. Samotný ARM si pro tento rok připravil řadu novinek, mezi než patří nový ARM CortexA72 s architekturou ARMv8-A, který slibuje 3,5násobný výkon ve srovnání s Cortex-A15 a grafické jádro Mali T880, které má být oproti svému předchůdci 1,8x výkonnější.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář