www.svethardware.cz
>
>
>

Arnswalde VR: město z minulosti žije díky virtuální realitě

Arnswalde VR: město z minulosti žije díky virtuální realitě
, , aktualita
Arnswalde VR je projekt, který vás díky použití virtuální reality přenese do míst, která v současné době ve své původní podobě už neexistují. Konkrétně se jedná o město, po kterém je pojmenovaný, tedy Arnswalde.reklama
Město Arnswalde se nachází v Západních Pomořanech, což je v Polsku blízko hranic s Německem. Právě kvůli tomu neslo město německý název, dnes bychom jej našli na mapě pod polským jménem Choszczno. Město bylo až z 80 % zničeno během druhé světové války, konkrétně během obléhání v roce 1945.

Demo virtuální rekonstrukce města tak pomocí virtuální reality nabídne realistický obraz Arnswalde před válkou a město tehdy vypadalo úplně jinak než dnes. Virtuální realita tak nabízí příležitost, jak zažít prohlídku něčeho, co už neexistuje. Tým vývojářů z Odyssey, který má projekt na svědomí, sestavil původní podobu z roku 1920 pomocí dobových fotografií.


Mezi památkami, které návštěvník při prohlídce spatří, je například kostel Svaté Marie, dále je možné procházet celé ulice s obchody, krčmami a hotelem. Městem se procházejí lidé a všechno vypadá, jako bychom se vrátili do minulosti.

Vývojáři z Odyssey o demu Arnswalde VR prohlásili: "Ukázali jsme náš projekt místním měšťanům a byli jsme doslova zavaleni odezvou - přihlásila se téměř tisícovka lidí (očekávali jsme tak 400), takže jsme museli naplánovat druhou ukázku dema na další den."

Budovy v Arnswalde/Choszcznu budou vykresleny pomocí Unreal Enginu 4, prostředí vypadá jako po skutečné rekonstrukci. Nechybí ani dobové prvky, jako jsou automobily, lidé a dokreslující hudba. Jako pozorovatelna se dá použít i horkovzdušný balón letící po obloze.

Do historického polského města, jak už jej nyní neznáme, můžeme nahlédnout jak pomocí headsetu pro virtuální realitu, tak pomocí klasického monitoru.

Zdroj: roadtovr.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek