Google ve spolupráci s 34 společnostmi zabývajícími se mobilní telefonií (Open Handset Alliance) představil nový operační systém Android. Začne být dodáván od druhé poloviny roku 2008 a bude přímým konkurentem zaběhnutých systémů Symbian a Windows Mobile včetně nové verze "Photon", jenž je také plánována na rok 2008. SDK kity budou uvolněny již velmi brzy, hovoří se o 12. listopadu tohoto roku. Oproti Apple jde o vstřícný krok, neboť ten nabídne své SDK kity pro mobilní OS X třetím stranám až v únoru 2008, prý z bezpečnostních důvodů. Pro Android tak může být hned od počátku k dispozici velká spousta nejrůznějších aplikací. Zdroj: www.dailytech.com
Google ve spolupráci s 34 společnostmi zabývajícími se mobilní telefonií (Open Handset Alliance) představil nový operační systém Android. Začne být dodáván od druhé poloviny roku 2008 a bude přímým konkurentem zaběhnutých systémů Symbian a Windows Mobile včetně nové verze "Photon", jenž je také plánována na rok 2008.
SDK kity budou uvolněny již velmi brzy, hovoří se o 12. listopadu tohoto roku. Oproti Apple jde o vstřícný krok, neboť ten nabídne své SDK kity pro mobilní OS X třetím stranám až v únoru 2008, prý z bezpečnostních důvodů. Pro Android tak může být hned od počátku k dispozici velká spousta nejrůznějších aplikací.
Zdroj: