Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Češi zaznamenali úspěch ve finále Imagine Cupu

14.7.2011, Jan Vítek, aktualita
Ve finále soutěže Imagine Cup proběhlé v New Yorku a pořádané firmou Microsoft zaznamenali velký úspěch čeští studenti. WickedTeam ve složení David Jozefov, Martin Wilczák a Michal Zachariáš z Fakulty informačních technologií na VUT v Brně...
Ve finále soutěže Imagine Cup proběhlé v New Yorku a pořádané firmou Microsoft zaznamenali velký úspěch čeští studenti. WickedTeam ve složení David Jozefov, Martin Wilczák a Michal Zachariáš z Fakulty informačních technologií na VUT v Brně skončil na třetím místě díky své hře Firefighters, která simuluje hašení požárů a záchranu životů. Vyhráli tak šek na 3000 USD a každý také Xbox Kinect a Windows Phone.

Další češi se umístili na sedmém místě a šlo o tým Celebrio Software z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity složený z Martina Nováka, Petra Kunce, Pavla Smolka a Jana Volmuta. Ti představili operační systém navržený pro seniory, kteří se mohou potýkat se zhoršeným zrakem i motorikou a strachem z počítačů.

Microsoft poté také oznámil, že hodlá vytvořit grant v hodnotě 55 milionů korun, který účastníkům Imagine Cupu má pomoci realizovat projekty pro řešení důležitých problémů v dnešním světě. Grant bude možné čerpat ve formě finančních prostředků,získání softwaru, odborných tréninků nebo jiných služeb.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo na 350 tisíc studentů ze 183 zemí, ovšem pouze 400 z nich ze 70 zemí se probojovalo do finále. Loni byl z českých zástupců úspěšný tým GINA, jehož projekt byl nakonec realizován ve formě navigačního zařízení, které již dnes využívají záchranáři a před dvěma lety v kategorii Robotics & Algorithm zvítězil Lukáš Perůtka se softwarem SrotBot.

Zdroj: TZ Microsoft