reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Arctic Sound S111: přenosný zvuk

4.8.2010, Jan Vítek, recenze
Arctic Sound S111: přenosný zvuk
V seriálu o počítačových periferiích od společnosti Arctic dnes pokračujeme představením reprosoustavy Arctic Sound S111. Ta nabídne jednoduchou obsluhu, napájení pomocí portu USB a také skladnost, díky níž se bude hodit na cesty...
Kapitoly článku:
  1. Arctic Sound S111: přenosný zvuk
  2. Zkušenosti z provozu a závěrečné hodnocení
Společnost Arctic dnes nabízí tři druhy audio produktů. Jsou to jednak klasická sluchátka Arctic Sound P311, pak široká řada sluchátek do uší Arctic Sound E361, E352, E351, E231, E221 a E101, která přijdou na pouhé dva dolary (u nás od 46 Kč s DPH). Reprosoustavu nabízí tato firma zatím pouze jednu, a tou je dnes testovaná Arctic Sound S111 pro dva kanály.

Ta je dle výrobce vhodná pro připojení k notebookům či netbookům, MP3 přehrávačům a mobilním telefonů. Zkrátka všem zařízením, která jsou vybavena audio výstupem typu jack.




Reprobedničky se dodávají v malé papírové krabici, v níž jsou chráněny výliskem z recyklovaného papíru a každá je i s kabely navíc zabalena do igelitu. Kromě nich v balení najdeme jen velmi stručný několikajazyčný manuál (čeština nechybí), který je v podstatě zbytečný, protože obsluha není žádnou záhadou.



Podívejme se nyní na specifikace tohoto produktu:

Model
Arctic Sound S111
Rozměry
70 x 70 x 70 mm
Hmotnost
494 g
Materiál
tmavě stříbrný plast
Rozhraní
napájení USB, signál 3,5mm jack
Verze
pouze stříbrná
Impedance
4 Ohmy
Frekvenční odezva
50 Hz - 25 kHz
Výstupní výkon
4 W RMS (2x 2W)
Cena
cca 380 Kč s DPH

Ze specifikací je zřejmé, že dunivého zvuku schopného oblažit celou místnost posluchačů se v tomto případě nedočkáme. To je ale jasné už tehdy, když se dozvíme o napájení pomocí portu USB, na němž bude záležet, jak silného zvuku se dočkáme. Dle specifikací je totiž standardní USB 2.0 schopen dodávat proud maximálně 500 mA, což při napětí 5 V dělá 2,5 W. Vyzkoušíme si tedy především hlasitost tohoto řešení, protože 2,5W výkon by asi neznamenal velké vylepšení notebookového zvuku.

Jsou tu ale i alternativní způsoby napájení, jako například adaptéry do zásuvky s 5voltovým výstupem na USB. Jeden z nich nabízí i Arctic, konkrétně model C1 GT. Na cestách se pak bude hodit Arctic C1 Mobile s dobíjecími články Li-Ion o kapacitě 4400 mAh a také solárním panelem.



Samotné bedničky jsou vyrobené z plastu a mají tvar krychle o hraně 70 mm. Tato krychle má však předek mírně vypoulený a v jeho středu můžeme vidět pružně uloženou lesklou membránu, díky čemuž si uvědomíme, že při balení musíme pro tyto reproduktorky najít bezpečné úložiště, aby nám je něco nepropíchlo.



Zadní strana bedniček je označena písmeny L a R (levý a pravý). Z levé vychází pouze jeden téměř metrový černý kabel zakončený bílým konektorem RCA (cinch), jehož protějšek je na pravém reproduktoru. Do něj také vchází dva kabely, oba rovněž metrové a zakončené konektorem USB a zeleným 3,5mm stereo jackem. Nakonec tu je zajímavě zpracovaný černý ovladač hlasitosti. Ten sice nad povrch bedničky vystupuje jen minimálně, ale díky své velikosti a malým výstupkům s ním není problém pohodlně a rychle manipulovat.

A pokud bychom se na bedničky podívali zezdola, viděli bychom čtyři malé měkké podložky, díky nimž nám nebudou na stole drnčet.
reklama