reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake Strike MX: barevný kolotoč

2.6.2008, Jan Vítek, recenze
Thermaltake Strike MX: barevný kolotoč
Dnes navážeme na recenze skříní novinkou od Thermaltake. Strike MX je klasický Middle Tower s trochu nezvyklým zpracováním předního panelu a naše verze přichází i s barevným bočním ventilátorem. Může ale kromě těchto vlastností nabídnout ještě něco jiného?
Kapitoly článku:
Počítačové skříně bohužel v poslední době trochu ustrnuly ve vývoji, alespoň tom, který nesporně přináší lepší vlastnosti. Někteří výrobci stále využívají identické vzory, na něž se pouze "plácne" maska a hned máme novou skříň. To s sebou přináší jen zdánlivou rozmanitost, ale také reálné problémy vzniklé tím, že masky takových skříní často logicky nenavazují na zbytek skříně a například brání vzduchu v přístupu k předním ventilátorům. Proto potěší každá skříň, která byla navrhnuta jako celek a byla samozřejmě navrhnuta dobře, nebo alespoň taková, která s citem využívá klasického vzoru. A za tu by se dala označit i dnešní Thermaltake Strike MX série VI6000.


Pokud bych měl dle prvního pohledu tuto skříň někam zařadit, byl by to spíše nižší segment, i když některými prvky se snaží pronikat i do střední třídy. Série VI6000 sestává ze dvou kousků - VI6000BNS s plnou bočnicí a VI6001BNS se zabudovaným 230mm ventilátorem. To je také jediné, v čem se tyto dva modely liší. Podíváme se nyní na jejich specifikace.

Model
Strike MX VI6001BNS
Rozměry
450 x 200 x 500 mm (V x Š x H)
Hmotnost
5 kg
Materiál
0,6mm SECC
Kompatibilita
mATX, ATX
Pozice
4x 5,25"
1x externí 3,5"
5x interní 3,5"
Chlazení
přední 120mm volitelný
zadní 120mm volitelný
boční 230mm, 800 RPM, 15 dBA
I/O Porty
2x USB 2.0, 2x audio
Variace
VI6000BNS bez bočního ventilátoru
VI6001BNS s bočním ventilátorem

Už z obalu skříně můžete vidět, čím se Thermaltake u této skříně nejvíce chlubí. Je to boční ventilátor, který může pomocí jednoho spínače měnit své podsvícení zajištěné pomocí modrých, zelených a červených LED. Ventilátor může tak svítit jen červeně, modře nebo zeleně, nebo hýřit všemi barvami naráz. A schválně, za jak dlouho nás to omrzí.


- klikněte pro zvětšení -

Pokud se zaměřím čistě na design skříně, pak ten mi přijde díky oblým tvarům a drze vystouplému přednímu panelu elegantní. Šedou metalízu na plastech dobře doplňuje černá barva kovů, která má sice lesklou povrchovou úpravu, ale není to zcela zrcadlový lesk. I tak ale prsty na těle skříně snadno zanechají své stopy a již po několika hodinách by leckterá hospodyně (či hospodář, abychom nediskriminovali) nervózně kroužila kolem s prachovkou.



Na přímém pohledu zepředu si všimneme plastického loga Thermaltake a na plastu vytištěného Strike MX. Tlustý plastový rám má pak v sobě umístěny hrubě děrované plechy, jimiž bude dovnitř proudit vzduch. Těmito plechy je tedy tvořen zbytek čela včetně čtyř 5,25" a jedné 3,5" záslepky.


- klikněte pro zvětšení -

Z bočního pohledu si pak můžeme dobře prohlédnout tvar krytu ventilátoru a ono tlačítko, jímž se přepínají barvy. Vepředu pak máme v plastovém rámu umístěny přední I/O porty ve složení 2x USB 2.0 (zde přílíš blízko u sebe) a pak výstup na sluchátka a vstup na mikrofon. FireWire zde nehledejme. Jak je také vidět, přední panel poněkud přesahuje výšku hlavního těla skříně. To proto, že má v sobě na horní straně příčky, do nichž si můžeme umístit obaly s optickými médii (celkem 12 kusů).


Bližší pohled na boční ventilátor


Přední I/O tlačítka a loga Termaltake a Strike MX



Pravá bočnice pak v sobě neskrývá už nic, pouze tedy má vymáčknutý úchyt pro prsty, aby se dala snadněji vysunout. Obě bočnice jsou přidržovány pomocí dvou přítlačných šroubků, takže otevřít počítač je dílem okamžiku.



Pokud jste hledali tlačítka Power a Reset, pak ty se nalézají na pravé straně předního panelu. Na můj vkus jsou však zbytečně obrovská, což znamená náchylnost na náhodný stisk a to nikdy nepotěší. Zkušený uživatel si však i toto pohlídá. Kontrolní Power a HDD diody pak nalezneme vedle 3,5" záslepky.



Pohled na zadní stranu odhalí, proč zařazuji tuto skříň spíše do spodního segmentu trhu. Vylamovací záslepky u karet či zadního I/O štítku mluví za vše, především v kombinaci s použitým 0,6mm SECC plechem. Vzhled zadní části skříně se dá ale označit za standardní.



Zaměříme se také ještě na rošt zadního ventilátoru. Ten je vzhledem k možnostem skříně stvořen celkem dobře. Umožňuje nést 120mm či 80mm ventilátor, který si musíme pořídit sami, což osobně pouze vítám. Pak se již jen můžeme podívat, jak omezená je (především zprava) pozice 120mm ventilátoru, který se sem jen tak tak vejde. A zde již můžeme tušit problém.
reklama