www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Ashes of the Singularity: R9 390X v DirectX 12 dohání GTX 980

Ashes of the Singularity: R9 390X v DirectX 12 dohání GTX 980
, , aktualita
Windows 10 a jejich DirectX 12 byly velmi očekávané, ale pod tímto novým API slibujícím podstatně vyšší výkony efektivnějším využitím hardwaru jsme si mohli zatím vyzkoušet leda dema. Nyní ale přichází Ashes of the Singularity.reklama
Ashes of the Singularity od Stardock by nebyl tak zajímavý titul, kdyby ovšem nešlo o první hru na trhu, která nabízí kompatibilitu s DirectX 11 i DirectX 12. Může tak dobře posloužit pro testování grafických karet pod těmito API a hledání rozdílů mezi nimi a jak to vypadá, v případě této hry se z podstatně vyššího výkonu mohou těšit Radeony na rozdíl od GeForce. To ale neznamená, že by na tom grafické karty firmy NVIDIA byly nějak špatně, protože z výsledků můžeme vyčíst, že testovaný Radeon R9 390X se na GeForce GTX 980 v DirectX 12 jen dotahuje, čili v DirectX 11 je značně pomalejší, zatímco GeForce z výkonu moc neztratí.

Test přinesl server PC Perspective, dle jehož výsledků si Radeon R9 390X díky DirectX 12 polepšil přinejmenším o 30 procent. Naopak GeForce GTX 980 v řadě testů, a to především se silnějšími procesory, v DirectX 12 naopak mírně ztrácí, takže konkurenční Radeon se dokáže ve srovnání dostat na první pozici, což platí hlavně ve vyšších rozlišeních.Na základě jednoho herního titulu ale nelze celkově posuzovat výkon těchto karet v DirectX 11 a 12. Je třeba si počkat i na jiné tituly založené na odlišných herních enginech. Tento využívá Nitrous Engine od Oxide Games, který byl navržen především právě pro low-level API jako Mantle, Vulkan a právě DirectX 12. Jisté tedy je, že mnohé grafické karty firmy NVIDIA nepředvádí na DirectX 12 a enginu Nitrous dobré výsledky. Však pokles framerate oproti DirectX 11 ukázal také test serveru WCCFtech, kde netrápili GeForce GTX 980, ale starší GTX 780 Ti a výkonnou GTX TITAN X. Překvapením ale byly výsledky karty GeForce GTX 770, která na DirectX 12 měla o 35,6 FPS více. Situace tedy není tak jednoznačná a vypadá to, že s DirectX 12 bude ještě velká legrace.

Zdroj: PC Perspective
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře