www.svethardware.cz
>
>
>

Asmedia a Intel zlevňují kontrolery USB 3.1

Asmedia a Intel zlevňují kontrolery USB 3.1
, , aktualita
Ve snaze urychlit rozšiřování nového rozhraní USB 3.1 se společnosti Asmedia a Intel rozhodly snížit cenu svých kontrolerů. Můžeme tak očekávat, že se rozhraní USB 3.1 rozšíří i mezi levnější základní desky?reklama
Rozhraní USB 3.1 nabízí v porovnání s USB 3.0 dvojnásobnou datovou propustnost a novinkou je také oboustranný konektor typu C, který už najdeme na řadě nových základních desek. Můžeme také předpokládat, že většího rozšíření se tento konektor dočká u desek pro procesory Skylake, které přijdou na trh co nevidět, ovšem nejdříve s čipsetem Intel Z170. Až poté budou postupně představovány další modely s ostatními čipsety Intel 100 Series, jako je H170 a jiné.

Společnosti Asmedia a Intel se nyní rozhodly, že rozšiřování rozhraní USB 3.1 napomůžou snížením cen svých kontrolerů. V případě Intelu to je čip Alpine Ridge, který kombinuje Thunderbolt 3 a právě USB 3.1, takže je zřejmé, že jde o drahé řešení, které mělo být původně prodáváno za 10 USD. Intel se ale nyní rozhodl cenu snížit na 6 USD, a tím v podstatě zatlačil na firmu Asmedia, která reagovala také snížením cen. Asmedia se tak rozhodla ke snížení ceny svého široce používaného kontroleru ASM1142 pod tři dolary.

Jediným výrobcem základních desek, který plánoval využití čipu Alpine Ridge na více platformách, je společnost Gigabyte. Společnosti Asustek Computer, Asrock, MicroStar International (MSI), Biostar a Elitegroup Computer Systems (ECS) chtěly na deskách s čipsety Intel 100 Series využít výhradně ASM1142, alespoň dle serveru Digitimes. V reakci na snížení cen kontrolerů se ale firmy Asus a MSI rozhodly, že Alpine Ridge přeci jen využijí alespoň u svých nejlepších základních desek.

Alpine Ridge nám přitom nabídne podstatně více než ASM1142. Pro začátek má datovou propustnost až 40 Gb/s oproti 10 Gb/s rozhraní USB 3.1. Vedle toho podporuje také rozhraní HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 a disponuje čtyřmi linkami PCI Express 3.0. Vedle toho dokáže zajistit i dobíjení až 100 W a pro normální napájení připojených zařízení má k dispozici 15 W. Intel sám své Alpine Ridge nevyrábí a tento úkol přenechal jiné firmě, pravděpodobně TSMC nebo UMC a jde o 28nm výrobní proces.

USB 3.1 má zase výhodu v tom, že je zpětně kompatibilní s daleko více rozšířenými předchozími verzemi a pokud využijeme klasické konektory (tedy ne typ C), nemusíme kupovat ani nové kabely pro připojení starších zařízení na USB 3.1.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře