www.svethardware.cz
>
>

Asociace reklamních agentur IAB přiznala: S reklamami jsme to přehnali

Asociace reklamních agentur IAB přiznala: S reklamami jsme to přehnali
, , aktualita
Reklamy štvou obrovské množství uživatelů internetu a nyní dokonce i asociace reklamních agentur a mediálních společností Internet Advertising Bureau sama přiznala, že se to už přehání. Chce zavést příjemnější model reklam L.E.A.N.reklama
Americká asociace mediálních společností, reklamních agentur a jiných společnosti, které se věnují digitálním médiím Internet Advertising Bureau sama přiznala, že situaci kolem reklam na internetu nezvládla a dnešní stav je velmi špatný i jejím vlastním přičiněním. Vyjádřil se tak viceprezident IAB Scott Cunningham. Jde o to, že se kladl velký důraz na inzerenty, přičemž se zapomínalo na konzumenty reklamy, běžné zákazníky. Ti jsou dodnes otravováni agresivními reklamami, do kterých se občas zatoulá i nějaký ten malware. Mají nepříznivý dopad na výkon a stav baterie mobilních zařízení.


Internet Advertising Bureau logo


Toto vše způsobilo, že uživatelé začali ve zvýšené míře používat různé systémy blokující reklamu. Např. v USA počet lidí blokujících reklamu podle PageFair vzrostl za poslední rok o 48 % na 45 milionů, často slýcháme i čísla přesahující třetinu uživatelů. Toto je ale dvousečná zbraň, která sice v první chvíli uživatelům pomůže se zbavit obtěžujících reklam, ale vede k tomu, že snižující se příjmy médií na provoz je posléze nutno získat jinde a řešení jdou opět proti uživatelům. Proto dnes média přechází k jiným způsobům, jak financovat svůj chod.

Model obsahu "zdarma" placený zobrazením a případným kliknutím na reklamu dostává kvůli blokování velké trhliny. Média odchází od nepřímého placení (tím, že si uživatel nechá zobrazit reklamu, ale provoz webu přímo neplatí ze své kapsy) k přímému placení, což jsou např. různé formy předplatných. Výsledkem jsou sice komfortnější stránky bez reklam, ale uživatelem už přímo placené. Často se objevuje i druhá možnost. Jistě jste si všimli, že spousta webů dnes kouskuje i velmi krátké články na neuvěřitelně vysoké množství kapitol (nejčastěji různé "10 tipů jak..., 15 nej...", kde je každý tip na speciální stránce). Tím zvyšuje zobrazení reklam aspoň u lidí, kteří ještě neblokují reklamy. Opět je výsledkem to, že konzumace obsahu je obtížnější a otravuje to úplně všechny. V prvním případě kvůli nutnosti přímé platby, v druhém kvůli nesmyslnému rozkouskování článků.

IAB chce toto ale změnit a přišla s iniciativou L.E.A.N. neboli Light Encrypted Ad choice supported Non-invasive ads. Ta by měla přijít se souborem standardů a pravidel, které by zajistily méně objemné reklamy, které budou pro uživatele stravitelnější v rozumnějším počtu, především by měly být i užitečnější (např. aby se nezobrazovaly poté, co už uživatel koupil daný produkt) a bezpečnější (šifrované). Cílem tedy je, aby blokování reklam už nenarůstalo (zejména u mobilů, kde je to ještě "v plenkách") a  aby internet kvůli tomu v konečném důsledku nebyl svázán přímými platbami za obsah webů nebo aby weby nepřicházely s nepříjemnými způsoby, jak zvýšit počty zobrazení reklam často opět na úkor uživatelů.

Zdroj: pcworld.com, iab.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář