ASRock A88M-ITXac: Mini ITX pro desktopová APU

ASRock A88M-ITXac: Mini ITX pro desktopová APU
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila novou základní desku s paticí FM2+ pro ty, kteří si chtějí postavit malý počítač. Jedná se o desku formátu Mini-ITX, tedy s rozměry 170 x 170 mm, do níž budou pasovat desktopová APU nebo CPU od AMD.reklama
Z označení je také zřejmé, že základní deska ASRock A88M-ITXac je vybavena také bezdrátovým rozhraním Wi-Fi verze 802.11ac. Založena je na čipové sadě AMD A88X a podporuje všechna APU a CPU do socketu FM2+, jež napájí pomocí 24pinového konektoru ATX, přídavného 8pinového EPS a osmifázového systému.

Procesorový socket je napojen na dva sloty DDR3 DIMM pro až 32 GB paměti DDR3-2400 s podporou dvoukanálového zapojení. Dále tu máme osamocený slot pro rozšíření, a to PCI Express x16, takže pokud nám výkon grafického jádra v APU nebude stačit, máme možnost využít i samostatnou grafiku.

Pro připojení úložných zařízení je tu připravena slušná zásoba šesti portů SATA 6 Gbps a na opačné straně desky dokonce i jeden M.2 s podporou PCIe. Modul s 802.11ac WLAN (až 433 Mbps) a Bluetooth 4.0 je ale hned vedle hlavního slotu PCI Express x16 a pak tu máme mezi zadními porty gigabitový Ethernet, tři 3,5mm konektory audia ELNA, po jednom konektoru HDMI 1.4a, dual-link DVI a D-Sub a vedle několika USB 2.0 celkově čtyři USB 3.0 (dva vzadu a dva na headeru).

ASRock zatím neprozradil, kdy a s jakou cenou tato deska přijde na trh.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek